Atrod alternatīvu lielveikalu kultūrai 

Vides organizācijā homo ecos: pirmdienās ir liela rosība - daži no automašīnām krauj ārā kastes ar dārzeņiem, zaļumiem, biezpienu, vienvārdsakot, ar pārtikas produktiem, citi pēc sarakstiem liek produktus kastēs, grozos, bet vakarpusē ierodas tiešās pirkšanas grupas biedri, lai saņemtu pasūtījumu. Tiešās pirkšanas grupa Ernestīne darbojas mazliet vairāk par mēnesi, raksta laikraksts Diena.

Dienas Bizness, 2014. gada 18. marts plkst. 9:14

«Impulss mūsu grupas izveidei ir saistīts ar biedrības homo ecos: darbību un mērķiem, jo kā vides organizācija ļoti raugāmies uz to, ko paši varētu darīt, lai praktizētu vides apziņu dzīvē. Tiešā pirkšana ir iespēja atbalstīt vietējos zemniekus,» stāstījusi grupas Ernestīne izveides iniciatore Agita Pusvilka un turpinājusi: «Grupā kopumā esam nedaudz vairāk nekā 40 cilvēku. Nākas daudziem interesentiem atteikt un ierakstīt gaidītāju sarakstā.» Viņai gan uzreiz esot priekšlikums - lai kāds uzņemas koordinatora funkcijas un veido jaunu grupu.

Kā skaidro Diena, ideja ir tāda, ka, brīvprātīgi apvienojoties interesentiem, pretī tiek atrastas bioloģiskās saimniecības un zemnieki, kuri spēj nodrošināt plašu produktu sortimentu un regulāras piegādes. Tiešās pirkšanas pulciņi darbojoties ne tikai Rīgā, bet arī Siguldā, Ikšķilē, Valmierā, Smiltenē. «Pienākumi uz visiem pulciņa biedriem attiecas vienlīdzīgi un demokrātiski, tāpēc katram pulciņa biedram jābūt gatavam ziedot laiku būt par dežurantu,» teikusi A. Pusvilka un piebildusi, ka jābūt praktiskiem risinājumiem - telpām, kur īslaicīgi notiek produktu sadale, glabāšana un apmaiņa, kā arī ledusskapim, kur īslaicīgi glabāt produktus.

Dalies ar šo rakstu!