Atsperu ražotājs Lesjofors Springs LV būvē jaunu rūpnīcu 

Industriālajā teritorijā Meldru/Dūņu ielā Liepājā uzsākta atsperu ražotāja «Lesjofors Springs LV» jaunas rūpnīcas būvniecība, bet projektēšanas stadijā ir vēl trīs rūpnīcas un loģistikas centri, informē Liepājas SEZ pārvalde.

Zane Atlāce - Bistere, 2019. gada 12. aprīlis plkst. 10:05

Uzņēmums «Lesjofors Springs LV» savu ražotni Liepājas Biznesa centrā Kapsēdes ielā atvēra pirms 15 gadiem. Tas nodarbina vairāk kā 150 cilvēkus un ražojot dažādas atsperes un citas metāla detaļas. Kā jaunās rūpnīcas būvniecību skaidro LSEZ SIA «Lesjofors Springs LV» direktors Ingars Jaunzems, pakāpeniski pieaugot apgrozījumam un darbinieku skaitam, esošajos – kopumā 7,5 tūkst. m2 uzņēmumam kļuvis par šauru.

«Esam atraduši finansējumu jaunas rūpnīcas būvniecībai, varam to atļauties un arī valsts nodokļu politika to veicina. Varam attīstīt paši savas rūpnīcas būvniecību.» Jaunā ražotne plānota 11,5 tūkst. m2 platībā.

Meldru/ Dūņu ielas industriālās teritorijas, piesaistot ES struktūrfondu finansējumu, tika sakārtotas 2014./2015. gadā. Liepājas SEZ pārvaldnieka vietnieks attīstības jautājumos Uldis Hmieļevskis uzsver, ka agrāk šeit bija šaura grantēta iela. Tikai pēc ielas izbūves un komunikāciju ievilkšanas šī teritorija ir kļuvusi pievilcīga, un tāpēc arī šeit ir uzsākta ražotnes būvniecība, bet vēl vairākas šobrīd atrodas dažādās projektēšanas stadijās.

Šāda pat vēsture ir blakus esošajai Satiksmes ielai, kuras vietā pirms 20 gadiem auga niedres. Tagad tā ir pilnībā apbūvēta – autotirgotāji, CSDD Liepājas nodaļa un arī LSEZ kapitālsabiedrības «EURO DK» jaunā ēka, kurā izvietots uzņēmuma loģistikas centrs un biroja telpas. Liepājas SEZ uzņēmums «EURO DK» darbojas informācijas tehnoloģiju jomā, realizējot aprīkojumu vadu un bezvadu tīklu ierīkošanai. Šobrīd uzņēmums veic eksportu uz vairāk nekā 150 valstīm un tā klientu vidū ir vairāk nekā 5 tūkstoši uzņēmumu visā pasaulē.

Tā kā Satiksmes ielā un Meldru/ Dūņu ielas industriālajā teritorijā visas teritorijas jau ir iznomātas, Liepājas SEZ pārvalde uzsāka attīstīt teritorijas turpat blakus esošajā Meldru ielā – šobrīd noslēgts pirmais nomas līgums ar uzņēmumu «ICS Property», kura uzbūvētajā ēkā atradīsies metāla virsmas apstrādes ražotne. Šāda uzņēmuma izveide Liepājā paaugstinās Liepājas metālapstrādes uzņēmumu iespējas veikt dažādu izstrādājumu virsmas apstrādi šeit pat Liepājā, nevedot tos uz citām pilsētām.Meldru ielas attīstība sasaucas arī ar Liepājas industriālā parka koncepciju, ko atbilstoši pērngad noslēgtajam nodomu protokolam plānots izveidot uzņēmuma Liepājas metalurgs bijušajā teritorijā. Liepājas SEZ pārvaldnieka vietnieks attīstības jautājumos Uldis Hmieļevskis: «Meldru iela faktiski ir robeža teritorijai, kura savulaik tika uzskatīta par Metalurga teritoriju. Lai sāktu šo industriālo rajonu iedzīvināt, izlēmām sākt attīstību no Meldru ielas puses, sakārtojot šīs teritorijas, kur ar minimālām investīcijām iespējams jau tagad sākt būvēt ražotnes – šeit jau ir nepieciešamās inženierkomunikācijas, ielu tīkls, sabiedriskā transporta satiksme, un blakus kaimiņos veiksmīgi strādā daudzi uzņēmumi.»

«Lesjofors Springs LV» LSEZ SIA ir lielākais un modernākais atsperu ražošanas uzņēmums Baltijas valstīs. Uzņēmuma ražotne Latvijā, Liepājā kopš 2003. gada nodarbojas ar atsperu, gāzes amortizatoru un štancētu detaļu ražošanu, kā arī izplata LESJOFORS grupas ražoto produkciju.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Nepalaid garām

SIA Rešetilovs aizvirzās no krīzes, ko uzņēmums savā 28 gadu pastāvēšanas laikā...

Nepilniem 40 000 mikrouzņēmuma nodokļa maksātājiem var nākties domāt par savu nākotni,...

Šefpavārs Maksims Cekots, atverot restorānu Max Cekot Kitchen Rīgā, Torņkalnā, kurā piedāvā...

Lai gan konkurence elektronikas mūzikas instrumentu ražošanas segmentā ik gadu saasinās, SIA...

Investējot 15 miljonus eiro, Salienā, Babītes novada Piņķos uzsākta King's College Britu...

No šīs sadaļas
2019. gada 26. aprīlis plkst. 9:44

Šajā piektdienā biznesa portāls db.lv saviem lasītājiem piedāvā iespēju ielūkoties uzņēmuma...

2019. gada 12. aprīlis plkst. 10:36

Šajā piektdienā biznesa portāls db.lv saviem lasītājiem piedāvā iespēju ielūkoties SIA Smalkais...

2019. gada 11. aprīlis plkst. 15:16

Apstrādes rūpniecības izlaide pēc pieklājīga izrāviena par 8,2% 2017. gadā pērn vairāk...

2019. gada 11. aprīlis plkst. 11:02

Biznesa portāls Db.lv viesojās būvmateriālu ražotāja AS «Sakret Holdings» rūpnīcā Paidē,...

2019. gada 10. aprīlis plkst. 16:37

AS Valmieras stikla šķiedra 9.aprīlī uzsākusi, nelielas jaudas stikla kausēšanas krāsns Nr....

2019. gada 10. aprīlis plkst. 14:21

Latvijas koka velosipēdu ražotājs Materia Bikes sadarbībā ar pasaulslavenu luksus pludmales apģērbu...

2019. gada 10. aprīlis plkst. 8:19

SIA Baibiņa nākotnē plāno investēt līdzekļus savas interneta platformas un iepakojuma dizaina...

2019. gada 09. aprīlis plkst. 16:33

2018. gadā par 10% samazinājās saimniecību skaits ar liellopiem (tostarp slaucamām govīm)....

2019. gada 09. aprīlis plkst. 10:54

SIA Gallusman plāno attīstīt Ovostar Union ražotnes projektu, kurā putnu turēšanas metode...

2019. gada 09. aprīlis plkst. 9:37

Piena pārstrādes uzņēmums Baltic Dairy Board ir aktīvi strādājis pie stratēģiska partnera...