Attīstās ar kūpinājuma garoziņu 

SIA Gaļas pārstrādes uzņēmuma Nākotne pārdošanas apjoma griesti Latvijā gandrīz sasniegti; tuvākajos gados plāno attīstīt eksportu , ceturtdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Linda Zalāne, 11.12.2014
1/12

SIA GPU Nākotne valdes priekšsēdētājs Egils Immermanis, valdes locekle Agnese Jankūna-Prince un valdes loceklis Aigars Jankūns.

Foto: Vitālijs Stīpnieks, Dienas Bizness

SIA Gaļas pārstrādes uzņēmums Nākotne (GPU Nākotne) pēdējos trīs gados spējis audzēt apgrozījumu no 15,56 milj. eiro 2011. gadā līdz 22,11 milj. eiro 2013. gadā. DB un Lursoft veidotajā strauji augošu uzņēmumu – Gazeļu – sarakstā tā ierindojas 70. vietā. Šogad gan apgrozījums būs mazāks – 21,5 milj.eiro. Gaļas pārstrādes nozarē konkurence ir sīva. Latvijas iedzīvotāju zemā pirktspēja un skaita samazināšanās, politiskie notikumi, Krievijas tirgus aizvēršanās – tas viss saasina konkurenci kā vietējā, tā eksporta tirgū, stāsta GPU Nākotne valdes priekšsēdētājs Egils Immermanis.

Plānāki maciņi

Uzņēmuma pirmsākumi saistāmi ar 2000. gadu, kad Aleksis Jankūns un Gunta Jankūna iegādājās bankrotējošu uzņēmumu SIA Kompeksim Nākotne un izveidoja SIA Gaļas pārstrādes uzņēmums Nākotne. Latvijas tirgū tas ienāca ar pilna cikla gaļas pārstrādi – tam ir sava lieljaudas kautuve, kurā ik dienu tiek iegūta izejviela gaļas sadales un pārstrādes cehiem. Pašlaik dienā tiekot nokautas vidēji 250 cūkas un pieci liellopi. Uzņēmums pamatā iepērk Latvijā audzētus lopus no lielajiem audzētājiem, kas var nodrošināt regulārus apjomus un gaļas kvalitāti.

Līdz šim GPU Nākotne veltījis pūles, lai iekarotu Latvijas tirgu, bet pašreizējā situācija neveicina turpmāku attīstību. «Latvijas iedzīvotājiem krīze nebūt nav beigusies. To mēs varam secināt pēc tā, kādus produktus vairāk pērk. Protams, šajā gadā jūtama arī Krievijas īstenotās politikas ietekme, turklāt plaisa starp turīgākajiem un tiem, kuriem maciņš plānāks, ir palielinājusies,» secina E. Immermanis.

Visu rakstu Attīstās ar kūpinājuma garoziņu lasiet 11. decembra laikrakstā Dienas Bizness.

Jaunākais izdevums