Auto

Auto, kas izcels uzņēmuma vadītāja mūsdienīgo dzīves uztveri

Aldis Zelmenis, 05.07.2019

Fotogrāfijas skatāmas tālāk galerijā!

Avots: Peugeot

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunais Peugeot 508 kupeja-sedans ir glīts, bet Peugeot 508 SW jeb kupeja-universālis ir vēl skaistāks auto

Abi modeļi ar kupejām raksturīgo zemo jumta līniju un bezrāmja durvju konstrukciju ir skaistuļi gan no ārpuses, gan no iekšpuses. Ārējais dizains ar tīrām un asām līnijām un modernu gaismas tehniku ļauj šīm personībām koķetēt ar premium klases automobiļu pircējiem. Turklāt no parasta vidējās klases auto segmenta ielēkšanu premium dārziņā vēl uzstājīgāk akcentēs Peugeot i-Cockpit® futūriskais salons ar digitālajiem ekrāniem un virkni dārgām komforta ekstrām, protams, arī motorizācijas programma paredzēs tikai augstas veiktspējas žiperīgus motorus.

Kāpēc tas būtu jāpērk?

Paraugoties uz Peugeot 508 SW šarmanto eksterjera un interjera dizainu, to nekādi nevar iedomāties kā parastu dienesta auto. Vismaz tā klasiskajā izpratnē, ar kompānijas identitātes uzlīmēm uz automašīnas sāniem. To gan ne! Pat šo rindu autoram vietējā Peugeot importētāja izsniegtais Peugeot 508 SW testa automobilis ar nelielām uzlīmēm uz sāniem sabojā tik cildeno Peugeot 508 SW izskatu. Auto ir to vērts, lai tā virsbūvi neapgānītu ar lieku informāciju. Vidējā un augstākā vadības līmeņa personālam, tam gan Peugeot 508 SW ir lieliski piemērots. Pamanāma un īpaša personība, kas izcels direktora un tā vadītās kompānijas mūsdienīgo dzīves uztveri.

Pēc būtības, tāpat kā 508 kupeja-sedans, arī 508 SW ir sava veida stila mantiņa, no kuras negaidiet izcilu funkcionalitāti. Tā nav Peugeot 508 jauno modeļu stihija. Vieta otrajā sēdekļu rindā ir, arī bagāžas nodalījums ir gana liels, taču praktiskuma ir tikai tik daudz, cik daudz atļauj kupejas zemā virsbūves līnija. Vizuālais baudījums pieprasa labu materiālu izvēli un rūpīgu montāžas kvalitāti, un tāda tā ir. Lielākais strīdus ābols ir Peugeot i-Cockpit® mikroskopiskā stūre, kas negaidīti labi iekļaujas Peugeot 508 SW koptēlā. Tomēr būs arī tādi, kas joprojām uzskatīs, ka tik cēlam vāģim, kāds ir Peugeot 508, prasītos kaut kas pamatīgāks. Jau pie parastā Peugeot 508 pamanīts trūkums, ka zemā jumta līnija neļaus pārāk izvērsties, īpaši augumā gariem pasažieriem un tiem, kas sēdēs aizmugurē. Vietas būs, bet tikai tik daudz, lai sēdētu rāmi un bez liekām kustībām. Vienīgi galvas rajonā Peugeot 508 SW vietas būs nedaudz vairāk nekā Peugeot 508.

Pie premium klasei atbilstošiem labumiem ir jāmin gan ambient salona apgaismojums, nakts redzamības funkcija, ērti priekšējie krēsli ar 8 punktu masāžu un izbīdāmu sēdekļa apakšējo daļu, Focal audiosistēma, adaptīvie amortizatori ar elektronisko vadību. Tas viss, protams, būs sastopams lepnāko GT- Line un GT aprīkojuma versijās, un tādā gadījumā cenas būs, sākot no vismaz 36 tūkst. eiro. Arī vienkāršākā izpildījuma Peugeot 508 SW nebūs lēts, proti, sākot no 28,8 tūkst. eiro. Labā ziņa, ka jau standarta modeļa rīcībā būs enerģiskais 1,6 litru turbomotors ar 181 ZS lielu jaudu un astoņpakāpju automātu, tostarp arī komforta aprīkojums nebūs nabadzīgs. Bez pieminētās 181 ZS PureTech benzīna versijas Peugeot 508 SW lepnāko versiju GT varēs apsedlot ar 224 ZS jaudīgo turbomotoru, bet dīzeļmotoru flangā būs superekonomiskie 131 ZS, kā arī 163 un 177 ZS jaudīgie BlueHDi dīzeļi. Svarīgi piebilst, ka motori draudzēsies tikai ar astoņpakāpju automātiskajām pārnesumkārbām.

Visu auto apskatu lasiet 5. jūlija laikrakstā Dienas Bizness, vai meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!