Auto

Autoceļu uzturētāji gatavi pirmajam sniegam

Dienas Bizness, 20.11.2014

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Meteoroloģiskā prognoze liecina par to, ka naktī uz piektdienu iespējams pirmais sniegs un autoceļu uzturētāji ir sagatavojušies, lai spētu nodrošināt autoceļu uzturēšanu, informē atbildīgie dienesti.

Rīgas domes Satiksmes departaments uzdevis ielu, tiltu un pārvadu uzturētājiem nodrošināt ziemas dežūras visā Rīgā, lai, pazeminoties gaisa temperatūrai vai sākoties snigšanai, nekavējoties varētu uzsākt ielu attīrīšanu no sniega vai apledojuma un seguma kaisīšanu.

Satiksmes departaments atgādina autovadītājiem savlaicīgi veikt vasaras riepu nomaiņu uz ziemas riepām, lai pasliktinoties laika apstākļiem neapdraudētu savu un citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību.

Latvijas Valsts ceļi (LVC) informē, ka darbiem valsts autoceļu tīklā 2014./2015.g. ziemas sezonā Latvijas autoceļu uzturētājs sagatavojis nepieciešamo spectehniku un ceļu apstrādes materiālu krājumus. Kopumā valsts autoceļu uzturēšanas līmenis šoziem plānots līdzvērtīgs pēdējos gados nodrošinātajam.

LVC gan atgādina, ka ceļu uzturētāju darbība nevar novērst ceļu apledošanu, bet gan vērsta uz pēc iespējas ātrāku braukšanas apstākļu uzlabošanu, tāpēc jārēķinās ar to kā faktiskā satiksmes situācija ziemā var mainīties ļoti strauji.