Transports un loģistika

Aviācijas nozarē strādājošiem darbiniekiem vajadzīgs atbalsts

Jānis Goldbergs, 23.03.2020

Foto: Paula Čurkste/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

"Covid-19" krīze skar ne tikai uzņēmējus, bet arī darba ņēmējus un katram, kurš spējīgs pierādīt krīzes tiešo ietekmi, būtu jāsaņem valsts atbalsts, uzskata Latvijas aviācijas arodbiedrības valdes priekšsēdētāja Dace Kavasa.

"Centīsimies uz samilzušo problēmu norādīt rītdienas, 24. marta, valdības sēdē, jo līdz šim aviācijas nozarē darbinieku atbalsts atstāts novārtā," "Dienas Biznesam" norādīja D. Kavasa.

Šobrīd aviācija ir viena no nozarēm, kuru Covid-19 krīze skāra pirmo, un notiek sarunas par darbinieku atlaišanu uzņēmumā "AirBaltic". D. Kavasa norādīja, ka pašreizējā valdības nostāja ir vienpusēja, vairāk raugoties uzņēmējdarbības virzienā, kā piemēru minot nozari, kuru pārzina.

Arodbiedrības pārstāve pauž, ka patlaban arodbiedrība netiek aicināta uz krīzes vadības sarunām, kā arī saņem ierobežotu informāciju par turpmākajiem plāniem.

"Es uzskatu, ka vienošanās un pieprasījumu sistēmai, kas garantētu darbinieku sociālo drošību, ir jābūt. Arodbiedrībām ir jāpiedalās sarunās. Nedomāju, ka rīt to panāksim, bet es ceru, ka nākotnē tas notiks. Visbeidzot mēs atbalstām palīdzību uzņēmējdarbībai un šajā kontekstā saredzam, ka aviācijas nozarē ir iespējams ne tikai domāt par darbinieku atlaišanu, bet arī par dīkstāves kompensācijām uzņēmējiem, kas paredz iespēju neatlaist darbiniekus," skaidro D. Kavasa, uzsverot, ka satiksmes ministra Tāļa Linkaita nostāja šobrīd robežojas vien ar skaidrojumiem par to, kādi varētu būt darbinieku atlaišanas noteikumi.

Jautāta, cik liels atbalsts, piemēram, būtu nepieciešams aviācijas nozares darbiniekiem dīkstāves laikā, D. Kavasa minēja, ka 700 eiro mēnesī varbūt nenosegs visu nepieciešamo, bet, izvērtējot Latvijas situāciju, tas būtu vērā ņemams atbalsts. "Ar šo atbalstu šobrīd iespējams ir līdzīga ķeza, kā iepriekš ar māmiņu algām. No summas netiek maksāts sociālais nodoklis. Gadījumā, ja darbinieki tomēr tiek atlaisti pēc, piemēram, četriem mēnešiem, tad saņems ārkārtīgi mazu pabalstu," sacīja D. Kavasa.

Komentāri

Pievienot komentāru