Bagātākais lietuviešu uzņēmējs – Maxima īpašnieks Numavičs

2011. gada 27. jūnijs plkst. 17:14
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Lietuvas bagātākais uzņēmējs ir veikalu tīkla Maxima radītājs Nerijus Numavičs. Viņam pieder 60% no Vilniaus prekybos (Viļņas tirdzniecība) grupas, kam pieder vairāk nekā desmit dažādu profilu uzņēmumu Lietuvā, Nīderlandē un Kiprā, izklaides centri Akropolis Lietuvas lielākajās pilsētās, kā arī Eiropaptieku tīkls, vēsta laikraksta Veidas 2011. gadā apkopotā informācija par bāgātākajiem Lietuvas uzņēmējiem.

Otrajā vietā bagātāko lietuviešu uzņēmēju topā ierindojas koncerna MG Baltic, kas nodarbojas ar nekustamo īpašumu, investcijām jaunos biznesa projektos un alkohola ražošanu, prezidents un 100% īpašnieks Darius Mockus. Viņš ir arī mediju īpašnieks – D. Mockus pieder NEO-PRESS, Alfa Media un televīzijas kanāls LNK.

Trešajā vietā sarakstā atrodas uzņēmējs un 14% Vilniaus prekybos grupas īpašnieks Žilvinas Marcinkevičius. Viņam seko Bronislovas Lubys, kam pieder 62% koncerna Achemos. Achema Group pārvalda vairāk nekā 50 uzņēmumu, kas darbojas ķīmijas, loģistikas, transporta, kravu iekraušanas un izkraušanas, enerģētikas un masu mediju nozarēs, liecina informācija Achema Group mājaslapā.

Bagātāko lietuviešu uzņēmēju piecinieku noslēdz Augustinas un Artūras Rakauskai – 49,9% Senuku prekybos centru grupe īpašnieki. Uzņēmums nodarbojas ar būvniecības materiālu mājsaimniecības preču tirgošanu.

Sestajā vietā atrodas uzņēmējs Raimondas Tumenas – 45% Sondora akciju. Septītajā vietā – Mindaugas Marcinkevičius, 10% Vilniaus prekybos īpašnieks. Astotajā vietā – Vladas Numavičus, kam pieder 8% Vilniaus prekybos. Devītajā vietā – Arūnas Martinkevičius, 100% tekstila, mēbeļu un nekustamā īpašuma koncerna SBA īpašnieks. Desmitajā bagātāko Lietuvas uzņēmēju saraksta vietā atrodas Pranas un Andrius Kizinai – 100% uzņēmuma, kas nodarbojas ar iepakošanu Lietpak īpašnieki.

Dalies ar šo rakstu