Bankas

Baidās par «Lehman Brothers momenta» atkārtošanos

Jānis Šķupelis, 05.10.2016

Foto: REUTERS/SCANPIX/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Spekulācijas par pasaules finanšu sektora milža – Deutsche Bank – problēmām daudziem tirgus dalībniekiem atmiņā atsaukušas iepriekšējo finanšu krīzes sākumu, trešdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Rezultātā pašlaik dzirdamas spekulācijas, ka atkal ir iespējams tā saucamais «Lehman Brothers moments», kad milzu problēmas skar kādu globāli sistēmiski svarīgu banku.

Finanšu sektora problēmu centrā izvirzījusies Eiropa, kur daudzu banku akciju cenas šogad sarukušas par 20–30%. Piemēram, Euro Stoxx banku sektora indeksa vērtība kopš šā gada sākuma ir sarukusi par 26%. Savukārt jau pieminētās Deutsche Bank akcijas vērtība šogad samazinājusies par 50%.

Bankām vairāk pelnīt ir lielākas grūtības gan uz daudz stingrāku regulēšanas prasību, gan negatīvo likmju fona. Jānorāda, ka Eiropā sevišķi šaubīgas izskatās Itālijas bankas (ja vēl neskaita Vācijas banku situāciju, tad pār pārējo Eiropu investoriem pārliecība ir lielāka). Tiek norādīts, ka šajā valstī joprojām ir liels slikto kredītu īpatsvars, un investoriem riskus rada arī šīs valsts politiskā bilde.

Visu rakstu Ceļojumā ar banku akcijām lasiet 5. oktobra laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru