Nodokļi

Bailēs par NĪN kāpumu nākotnē

Kārlis Vasulis, speciāli DB, 18.04.2016

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Neskaidrā nākotnes perspektīva par kadastrālo vērtību izmaiņām var negatīvi ietekmēt uzņēmēju darbības plānus Pierīgā, bažījas pašvaldības

Pagaidām kadastrālo vērtību un ar to saistāmā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) maksas izmaiņas ir «noliktas uz bremzēm». Drīzumā Ministru kabinetā skatīs Nekustamā īpašuma valsts kadastra likuma grozījumus, kas paredzēs šogad spēkā esošo kadastrālo vērtību bāzi piemērot arī 2017.gada kadastrālo vērtību aprēķinam. Likumprojekts izstrādāts pēc Tieslietu ministrijas (TM) iniciatīvas, lai pirms aktualizētās kadastrālo vērtību bāzes spēkā stāšanās būtu iespēja pārskatīt un izstrādāt priekšlikumus izmaiņām NĪN politikā, novēršot strauju tā pieaugumu, īpaši mājokļiem, informē tieslietu ministra preses sekretārs Andris Vitenburgs. Vienlaikus tiks dots valdības uzdevums Finanšu ministrijai sadarbībā ar TM un Latvijas Pašvaldību savienību līdz gada beigām sagatavot grozījumus likumā Par nekustamā īpašuma nodokli, lai nodrošinātu samērīgāku NĪN sloga pieaugumu.

Pierīgas pašvaldības jau tagad ceļ trauksmi, norādot, ka NĪN slogs tajās ir daudz augstāks nekā citur Latvijā. «Vienmēr jāatceras, ka ne jau visi, kas dzīvo Pierīgā, ir turīgi cilvēki,» uzsver Saulkrastu mērs Ervīns Grāvītis. Pašvaldības vēlas, lai ieņēmumi no NĪN netiktu saistīti ar iemaksām Pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fondā.

Visu rakstu Bailēs par NĪN kāpumu nākotnē lasiet 18. aprīļa laikrakstā Dienas Bizness.