Balta audzis gan parakstīto prēmiju, gan izmaksāto atlīdzību apmērs 

Nedzīvības apdrošināšanas akciju sabiedrības Balta (PZU grupa) izaugsme Latvijā 2018. gada pirmajos sešos mēnešos, salīdzinot ar gadu iepriekš, sasniegusi 21%, parakstīto prēmiju apjomam sasniedzot 53,4 miljonus eiro.

Db.lv, 05.09.2018

Foto: pixabay

Uzņēmuma peļņa pirmajā pusgadā bija 3,2 miljoni eiro.

Īans Kenedijs (Iain Kennedy), Balta valdes priekšsēdētājs, uzsver, ka Latvijas apdrošināšanas tirgus turpina augt straujā tempā, un līdz ar tirgu aug arī kompānija. Viņš piebilst, ka, vērtējot pašreizējās tendences, ir pamats cerēt, ka jau drīzumā apdrošināšanas nozare beidzot atgūs un pārsniegs apjomus, kādus pieredzējām pirms 10 gadiem, kad sākās finanšu krīze, stāsta , uzsverot jaunu apdrošināmo objektu skaita pieauguma lomu kopējā tirgus izaugsmē.

Tāpat Ī.Kenedijs atzīmē, ka privātpersonu segmentā turpina pieaugt to cilvēku skaits, kuri apdrošinās pirmo reizi, iegādājoties jaunus apdrošināšanas produktus. Līdz ar uzņēmuma darbības apjoma pieaugumu, pieaudzis arī neto piekritušo atlīdzību apjoms – šī gada pirmajos sešos mēnešos, salīdzinot ar 2017. gada attiecīgo periodu, tas audzis par 4,4 miljoniem eiro jeb 19%, kopējam neto piekritušo atlīdzību apjomam sasniedzot teju 27,8 miljonus eiro.

Jaunākais izdevums