Enerģētika

Baltijas valstīs pagājušajā nedēļā vidējā elektroenerģijas cena samazinājusies

Žanete Hāka, 18.02.2019

Foto: pixabay

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Nord Pool biržā pieaug cenu svārstības, galvenokārt mainīgu laikapstākļu prognožu dēļ, informē AS Latvenergo.

Tādēļ pagājušajā nedēļā sistēmas cena nākamās dienas izsolēs samazinājās par 11 % līdz 44.81 EUR/MWh, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu. Vidējā nedēļas spot cena Igaunijā un Latvijā samazinājās par 10 % līdz 46.25 EUR/MWh.

Lietuvas tirdzniecības apgabalā nedēļas vidējā elektroenerģijas bija 45.93 EUR/MWh, samazinoties par 9 %. Aizvadītās nedēļas sākumā Nord Pool reģionā siltāki laikapstākļi un izejvielu cenu samazinājums ietekmēja vidējo nedēļas elektroenerģijas cenu samazinājumu. Pieaugot nokrišņu apjomam, Ziemeļvalstīs uzlabojās hidroloģiskā situācija, tomēr hidrobilances līmenis joprojām ir deficīta pozīcijā, uzturot augstu elektroenerģijas cenu reģionā. Tai pat laikā svārstīgā vēja staciju izstrāde veicināja elektroenerģijas cenu samazinājumu.

Salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, Nord Pool reģionā patēriņš samazinājās līdz 9 176 GWh, un izstrādes apjomi samazinājās līdz 8 934 GWh.

Baltijā patērētās elektroenerģijas apjoms aizvadītajā nedēļā samazinājās par 5 % līdz 570 GWh. Visās Baltijas valstīs novērots patērētās elektroenerģijas samazinājums, kur Igaunijā tika patērētas 177 GWh, samazinoties par 6 % , salīdzinot ar nedēļu iepriekš. Patēriņš Lietuvā samazinājās par 5 % līdz 242 GWh, un Latvijā patēriņš bija 151 GWh, samazinoties par 2 %.

Kopējais izstrādātās elektroenerģijas apjoms Baltijas valstīs pagājušajā nedēļā, salīdzinot ar nedēļu iepriekš, samazinājās par 20 % līdz 326 GWh. Igaunijā tika saražotas 135 GWh, samazinoties par 31 %. Latvijā elektroenerģijas izstrāde samazinājās par 20 % līdz 106 GWh. Savukārt Lietuvā, salīdzinot ar nedēļu iepriekš, izstrāde pieauga par 3 % līdz 85 GWh.

Izstrādes apjoms pret patēriņu Latvijā bija 70 %, Igaunijā 77 %, bet Lietuvā 35 %, un Baltijas valstīs kopumā tika saražoti 57 % no reģionā patērētās elektroenerģijas apjoma pagājušajā nedēļā.