Baltijas valstīs vidējā elektroenerģijas cena sarukusi 

Aizvadītajā nedēļā visos Nord Pool biržas apgabalos vidējais cenu līmenis bija 50 EUR/MWh, liecina AS Latvenergo dati.

Žanete Hāka, 11.02.2019

Foto: pixabay

Šajā laikā Nord Pool sistēmas cena samazinājās par 8 % līdz 50,10 EUR/MWh. Lietuvas tirdzniecības apgabalā nedēļas vidējā elektroenerģijas cena samazinājās par 12 % līdz 50,71 EUR/MWh. Vidējā nedēļas spot cena Igaunijā un Latvijā bija 51,62 EUR/MWh, kas ir par 10 % zemāk nekā nedēļu iepriekš. Kopumā visās Baltijas valstīs spot cena bija zemāka nekā Somijas tirdzniecības apgabalā – 51,63 EUR/MWh.

Elektroenerģijas cenu līmeni biržā joprojām nosaka hidrorezervuāru līmenis un augstas CO2 emisijas kvotu cenas. Aizvadītajā nedēļā elektroenerģijas patēriņa samazinājumu visā Nord Pool reģionā ietekmēja siltāki laikapstākļi. Palielinoties nokrišņu apjomam, aizvadītajā nedēļā nedaudz palielinājās hidrorezervuāru piepildījums Zviedrijā. Gāzes un ogļu tirgus pieprasījums noteica zemāku šo izejvielu cenu, tajā pašā laikā elektroenerģijas cenu samazinājumu veicināja arī augsta vēja staciju izstrāde.

Salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, Nord Pool reģionā patēriņš samazinājās līdz 9 926 GWh, un izstrādes apjomi samazinājās līdz 9 444 GWh.

Baltijā patērētās elektroenerģijas apjoms aizvadītajā nedēļā samazinājās par 4% līdz 596 GWh. Visās Baltijas valstīs bija vērojams patērētās elektroenerģijas samazinājums, kur Igaunijā tika patērētas 185 GWh, samazinoties par 7 %, salīdzinot ar nedēļu iepriekš. Patēriņš Lietuvā samazinājās par 3 % līdz 256 GWh, Latvijā patēriņš bija 155 GWh, samazinoties par 2 %.

Kopējais izstrādātās elektroenerģijas apjoms Baltijas valstīs pagājušajā nedēļā salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu samazinājās par 15 % līdz 406 GWh. Igaunijā tika saražota 191 GWh, samazinoties par 26 %. Latvijā elektroenerģijas izstrāde samazinājās par 16 % līdz 133 GWh. Savukārt Lietuvā izstrāde pieauga par 27 % līdz 82 GWh.

Izstrādes apjoms pret patēriņu Latvijā bija 86 %, Igaunijā 103 %, Lietuvā 21 %, bet Baltijas valstīs pagājušajā nedēļā tika saražoti 68 % no reģionā patērētā elektroenerģijas apjoma.

Jaunākais izdevums