Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pašmāju zivrūpniecības uzņēmums SIA "Banga Ltd" sadarbībā ar AS "Signet Bank" veiksmīgi debitējis obligāciju tirgū, realizējot nodrošināto obligāciju emisiju 2,5 miljonu eiro apmērā.

Obligācijas piedāvātas investoriem slēgta piedāvājuma veidā. Emitents plāno iekļaut obligācijas Nasdaq First North alternatīvajā tirgū 12 mēnešu laikā.

Pēdējos desmit gadus uzņēmums SIA "Banga Ltd" mērķtiecīgi investējis kopējā attīstībā, pielāgojot un uzlabojot ražotni atbilstoši Eiropas Padomes direktīvu prasībām, kā arī ražošanas darbību padarot ilgtspējīgāku un videi draudzīgāku, piemēram, uzstādot Kurzemē lielāko saules paneļu parku pašpatēriņam.

Obligāciju emisijā piesaistītos līdzekļus "Banga Ltd" plāno izmantot nākotnes investīciju projekta realizācijai, kas ļaus uzņēmumam turpināt ražot augstas pievienotās vērtības produktus, dubultot savu ražošanas jaudu un palīdzēs audzēt rentabilitāti.

"Tieši kvalitatīvs rezultāts it visos procesos un iesaistes līmeņos ir stabila vērtība, ko jau gadiem novērtē mūsu klienti, piegādātāji un sadarbības partneri. Esam gandarīti, ka "Banga Ltd" pirmajā obligāciju emisijā investori izrādīja ļoti lielu interesi - tas apstiprina uzticību mūsu produktiem un zivrūpniecības nozarei kopumā. "Banga Ltd" pieteikums kapitāla tirgū nodrošinās uzņēmuma attīstības plānu realizāciju," stāsta Ingus Veckāgans, "Banga Ltd" valdes loceklis.

"Zivrūpniecība ir nozīmīga nozare Latvijas ekonomikā, tādēļ jo īpašs prieks, ka nozares uzņēmumi spējuši modernizēties, diversificēt savus noieta tirgus un nostiprināt pozīcijas globālā mērogā. Liels gandarījums par SIA "Banga Ltd" veiksmīgo attīstību pēdējo gadu laikā un uzdrošināšanos izvēlēties līdzekļu piesaisti kapitāla tirgū. Emisijā piedalījās gan privātie, gan institucionālie investori no Latvijas, un investoru pieprasījums pēc obligācijām sasniedza 3,5 miljonus EUR, būtiski pārsniedzot emisijas apjomu. Tas nešaubīgi apliecina investoru uzticību labi pārvaldītiem vietējiem ražošanas uzņēmumiem," par sadarbību stāsta Kristiāna Janvare, "Signet Bank" Investīciju pārvaldes vadītāja.

"Banga Ltd" atrodas Talsu novadā, Rojā. Uzņēmums ražo dažāda veida konservētas zivis - mīdijas, lašus, skumbrijas, šprotes, siļķes un citus produktus. Uzņēmums realizē tos vairāk nekā 30 pasaules valstīs Eiropā, Amerikā, Āzijā un citos tirgos.

"Banga Ltd" pagājušajā gadā strādāja ar 8,871 miljona eiro apgrozījumu, kas ir par 11,2% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa saruka par 16,5% - līdz 501 265 eiro.

Kompānija "Banga Ltd" reģistrēta 2007.gadā, un tās pamatkapitāls ir 547 565 eiro. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir Ingusam Veckāganim piederošais uzņēmums SIA "Curlandia".

Komentāri

Pievienot komentāru