Bankas daļēji jau izmanto dinamisku autentifikācijas metodi pirkumiem internetā; plāno pārmaiņas 

Latvijā strādājošās bankas daļēji jau izmanto dinamisku autentifikācijas metodi pirkumiem internetā, taču vairākas bankas vēl plāno pārmaiņas šo prasību ieviešanai.

LETA, 2015. gada 09. septembris plkst. 11:37

Eiropas Centrālās bankas ieteikumi drošiem pirkumiem internetā un Eiropas Padomes foruma SecuRePay prasības par e-komercijas darījumu apstiprināšanu paredz izmantotās statiskās paroles aizstāšanu ar dinamisku autentifikācijas metodi, proti, galvenais nosacījums ir autentifikācijas metode, kas nepieļauj viena vienīga koda vai paroles izmantošanu. Nordea banka līdz šim klientus, kas veic pirkumus internetā ar kredītkarti, aicinājusi ievadīt kodu kartes lietotāja numuru un ik reizi unikālu kodu no kodu kartes, tādēļ izmaiņas autorizēšanās kārtībā nav plānots ieviest. Domājot par klientu datu drošību, veicot pirkumus internetā, no oktobra Nordea klienti varēs veikt drošus e-pirkumus, izmantojot arī Nordea Maestro norēķinu kartes. Līdzīgi kā gadījumā, kad pirkums tiek veikts ar kredītkarti, lai veiktu pirkumu internetā ar Nordea Maestro norēķinu karti, klients tiks aicināts ievadīt gan Nordea internetbankas lietotāja numuru, gan kodu no bankas kodu kartes vai kodu kalkulatora, tādējādi garantējot vēl lielāku drošību un klientu personīgo datu aizsardzību no trešajām pusēm, aģentūru LETA informēja Nordea bankas sabiedrisko attiecību vadītāja Latvijā Signe Lonerte.

Bankas Citadele izdotajām MasterCard, Maestro un Visa kartēm drošiem pirkumiem internetā jau vairākus gadus ir dinamiska autentifikācijas metode, proti, veicot pirkumus internetā, klientam jāievada internetbankas lietotāja vārds un internetbankas mainīgais autorizācijas kods. Līdz ar to attiecībā uz šīm kartēm Citadeles klientiem nekas nemainīsies. No oktobra līdzīga sistēma drošiem pirkumiem internetā tiks ieviesta arī American Express kartēm, par ko banka tuvākajā laikā informēs klientus plašāk. Autentifikācija internetā ar American Express kartēm būs līdzīga kā pašlaik ar MasterCard, Maestro un Visa, proti, veicot pirkumu interneta veikalos, kas reģistrēti American Express Safe Key programmā, kartes īpašniekam būs nepieciešams ievadīt arī savu internetbankas lietotāja vārdu un autorizācijas kodu. Sistēma tiek ieviesta tā, lai būtu maksimāli ērta klientiem - karšu pārreģistrācija nebūs nepieciešama. Vienīgais, kas klientam būs nepieciešams, ir pieslēgums Citadeles internetbankai, ko banka nodrošina bez maksas, informēja bankas Citadele Korporatīvo komunikāciju daļas vadītāja Ieva Prauliņa.

Norvik bankas pārstāve Ilze Vītola atzina, ka Norvik bankā interneta darījumu autentifikācijai pašlaik izmanto statisko paroli. Tiek plānota pāreja uz dinamiskās autentifikācijas izmantošanu. «Nenoliedzami, Eiropas ieteikumi un rekomendācijas tiks ņemti vērā,» uzsvēra Vītola.

SEB bankas ārējās komunikācijas projektu vadītāja Kristīne Martinsone aģentūrai LETA paskaidroja, ka visām SEB bankas izdotajām norēķinu kartēm automātiski tiek nodrošināta 3D drošo pirkumu sistēma internetā jau vairākus gadus. SEB banka, tāpat kā daudzi tirgotāji pasaulē, pirkumiem ar karti internetā izmanto Visa un MasterCard izstrādāto interneta pirkumu drošības sistēmu 3D Secure. Pirkumi no tirgotājiem, kas izmanto 3D Secure sistēmu, ir sevišķi droši un nodrošina kartes datu īpašu aizsardzību interneta vidē. Iedzīvotājiem iepērkoties internetā, ir būtiski pievērst uzmanību, lai tirgotājs izmanto 3D Secure drošības sistēmu, ko var pazīt pēc tā, ka tirgotāja mājaslapā ir ievietots Verified by Visa un MasterCard SecurCode logotips. Pirkuma brīdī 3D Secure drošības sistēma veiks kartes lietotāja identitātes papildu pārbaudi, proti, norēķinoties papildus maksājumu kartes datiem kartes lietotājam ir jāievada arī internetbankas lietotāja kods, parole un pieejas kods no Ibankas kodu kartes vai digipass.

Swedbank šonedēļ informēja, ka no 17.septembra stāsies spēkā jauna kārtība norēķiniem par pirkumiem internetā ar Swedbank kartēm. Norēķini kļūs vēl drošāki, jo statiskas paroles vietā pirkumu apstiprināšanai tiks atvērts internetbankas autorizācijas logs, kur jāievada internetbankas rekvizīti. Lai pēc 17.septembra veiktu pirkumus internetā, klientiem karte no jauna jāreģistrē drošiem pirkumiem Swedbank internetbankā, proti, jāatceļ pašreizējā reģistrācija un jāpiereģistrē karte no jauna. Izmaiņas veiktas, izpildot Eiropas Centrālās bankas ieteikumus drošiem pirkumiem internetā, kā arī Eiropas Padomes foruma SecuRePay obligātās prasības par e-komercijas darījumu apstiprināšanai izmantotās statiskās paroles aizstāšanu ar dinamisku autentifikācijas metodi.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2015. gada 16. jūlijs plkst. 15:02

Neskatoties uz banku krīzi Grieķijā, Eiropā joprojām ir visdrošākās bankas pasaulē, atsaucoties...

2015. gada 21. maijs plkst. 11:19

ASV un Lielbritānijas regulatori sešām lielām bankām piemērojusi naudassodus kopumā gandrīz...

2015. gada 12. maijs plkst. 9:18


Ātri, ērti un lēti mobilo banku norēķini Latvijā ienāks ar skandināvu mātesbanku...

2015. gada 12. maijs plkst. 8:56

Apsviedīgā nebanku sektora konkurence liek būt inovatīviem; pagaidām gan tikai savā «smilšukastē»
...

2015. gada 21. aprīlis plkst. 9:31

Banku pārstrukturizācija prasa apgūt internetu un tirgotājiem aktivizēt naudas izņemšanu,...

Nepalaid garām

Šodien Ventspilī tika prezentēta jaunā koncertzāle «Latvija»....

Biznesa portāls Db.lv bija liecinieks situācijai, kad kāda sieviete SIA «Ilgezeem» tirdzniecības...

Jaunlaicenē ražotās cementēto koka ēveļskaidu plātnes tiek realizētas ne tikai Eiropā, bet...

Asociācija LANĪDA turpina publicēt ikmēneša nekustamā īpašuma tirgus cenu indikatoru....

Jau 22.sezonu Saulkrastos strādā Velosipēdu muzejs, kas ļauj ielūkoties Latvijas velosipēdu ražošanas...

No šīs sadaļas
2015. gada 08. septembris plkst. 11:49

Banku grupu nekustamā īpašuma uzņēmumu, banku meitas sabiedrību klātbūtne tirgū arvien...

2015. gada 08. septembris plkst. 11:20

Šodien tirdzniecībā nonākot Rainim un Aspazijai veltītai sudraba kolekcijas monētai, Latvijas...

2015. gada 08. septembris plkst. 10:46

No 17.septembra atbilstoši Eiropas Padomes prasībām, stāsies spēkā jauna kārtība norēķiniem...

2015. gada 07. septembris plkst. 17:09

Sākot pieaugt Latvijas uzņēmumu pieprasījumam pēc banku kredītiem, jauno kredītu apmērs šī...

2015. gada 07. septembris plkst. 16:53

Banku Citadele varēja pārdot par lielāku cenu, uzskata parlamentārās izmeklēšanas komisija,...

2015. gada 07. septembris plkst. 15:06

Mājokļu pieejamības indekss (MPI) 2. ceturksnī Rīgā audzis gan ceturkšņa, gan gada...

2015. gada 07. septembris plkst. 11:40

Ne visiem ir pa spēkam aizņemties bez valsts galvojuma, pirmdien vēsta laikraksts...

2015. gada 07. septembris plkst. 10:52

Šā gada astoņos mēnešos Swedbank jaunajos kredītos uzņēmumiem izsniedza 401 miljonu...

2015. gada 07. septembris plkst. 9:30

Studiju kredītu piešķiršanas process ir pārāk lēns un birokrātisks, norāda kredītiestādes,...

2015. gada 04. septembris plkst. 16:10

Latvijas kredītiestāde AS Trasta komercbanka paziņojusi, ka meklē investoru, lai palielinātu kapitālu...