Ražošana

Bankrota administrācijas procesu sākusi kuģu būvētava, kas uzbūvēja Titāniku

LETA--AFP, 06.08.2019

Foto: AFP/SCANPIX/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ikoniskā Belfāstas kuģu būvētava «Harland and Wolff», kas savulaik uzbūvēja kuģi «Titanic» («Titāniks»), pirmdien sāka bankrota administrācijas procesu, bet tās darbinieki solīja turpināt nedēļu ilgušo rūpnīcas ieņemšanu.

Gaidāms, ka otrdien kompānija Belfāstas Augstajā tiesā iesniegs maksātnespējas pieteikumu, bet par maksātnespējas administratoru tiks iecelta grāmatvedības kompānija BDO, vēstīja vietējie plašsaziņas līdzekļi.

«Harland and Wolff» māteskompānija Norvēģijas uzņēmums «Dolphin Drilling» jūnijā iesniedza bankrota pieteikumu. Tas nav spējis atrast pircēju Ziemeļīrijā esošajam rūpniecības uzņēmumam.

Kuģu būvētavā, kuras milzīgie dzeltenie ceļamkrāni gadu desmitiem ir bijuši daļa no Belfāstas ainavas, pagājušā gadsimta sākumā strādāja vairāk nekā 30 tūkstoši cilvēku, bet tagad darbinieku skaits ir vien 130.

Daļa no viņiem jau nedēļu ir ieņēmuši rūpnīcu un pirmdien nobalsoja par protesta turpināšanu, cenšoties panākt valdības iesaisti kompānijas glābšanā.

Lielbritānijas parlamenta opozīcijā esošās Leiboristu partijas pārstāvis Džons Makdonnels apmeklēja kuģu būvētavu un paziņoja, ka premjerministrs Boriss Džonsons ir cietis neveiksmi pirmajā īstajā pārbaudījumā kopš stāšanās amatā pagājušā mēneša beigās.

Makdonnels apgalvoja, ka valdībai ir iespējamie pasūtījumi, kurus varētu izpildīt Belfāstā bāzētais uzņēmums, «nodrošinot tā nākotni ilgtermiņā».

Vienlaikus Lielbritānijas valdības preses dienestā atzina, ka iesaistīto pušu sarunās nav izdevies atrast iespējas glābt kuģu būvētavu.

Otrā pasaules kara laikā «Harland and Wolff» uzbūvēja nepilnus 150 karakuģus, bet pēdējā laikā kompānija pievērsusies vēja enerģijas un jūras inženierijas projektiem.

«Titāniks» devās savā pirmajā braucienā 1912.gada 10.aprīlī, izbraucot no Sauthemptonas ostas Lielbritānijas dienvidos. 14.aprīlī kuģis uzskrēja aisbergam un pēc divām stundām un 45 minūtēm nogrima. Avārijā gāja bojā vairāk nekā 1500 cilvēku.

Komentāri

Pievienot komentāru