Bankas

Banku akcijas var nest peļņu

Žanete Hāka, 26.05.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Kredītiestāžu vērtība nākotnē var palielināties, otrdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Uzlabojoties kreditēšanai un banku ieņēmumiem, to akciju cenas palielinās, tādēļ ieguldījumi banku vērtspapīros var būt ienesīgi.

Kopš šā gada sākuma banku sektora akciju cena ir pieaugusi par 28%, taču tās aizvien ir lētākas nekā pēdējo divu gadu vidējā cena, padarot šo sektoru par vienu no lētākajiem un līdz ar to – pievilcīgākajiem Eiropas reģionā, raksta Bloomberg.

Tā, piemēram, opciju cenas, kas nodrošina investorus pret kredītiestāžu akciju cenu svārstībām, salīdzinot ar Euro Stoxx 50 Index cenām, šajā mēnesī sasniegušas zemāko līmeni vairāk nekā piecu gadu laikā.

Ņemot vērā ekonomikas atgūšanos, investori pašreiz meklē kompānijas, kuras savā mājas valstī piedzīvo izaugsmi. Tāpat arī Eiropas Centrālās bankas īstenotā iespaidīgā kvantitatīvās stimulēšanas programma palīdz audzēt kredītiestāžu ienākumus. Arī prognozes par reģiona izaugsmi pēdējā laikā uzlabojas, un arī aizdevumi uzņēmumiem un mājsaimniecībām, kaut arī lēnām, tomēr pieaug. Kā liecina ECB dati, martā pirmo reizi trīs gadu laikā aizdevumu apjoms ir palielinājies.

Visu rakstu Banku akcijas var nest peļņu lasiet 26. maija laikrakstā Dienas Bizness.