Bankas

Barclays tehnoloģiju centrs Viļņā atlaidīs 285 darbiniekus

LETA--BNS, 16.05.2018

Foto: REUTERS/SCANPIX/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Lielbritānijas bankas «Barclays» tehnoloģiju centrs Viļņā paziņojis, ka atlaidīs 285 darbiniekus, atstājot strādāt aptuveni 800 cilvēkus.

244 no 285 minētajām darba vietām paredzēts pārcelt uz citām valstīm, piemēram, Apvienoto Karalisti, ASV vai Indiju, bet 41 darba vieta tiks pilnībā likvidēta.

Pagājušajā mēnesī tika ziņots, ka «Barclays» Viļņā likvidēt vai pārcelt uz citu valsti aptuveni 350 darbinieku funkcijas. Šobrīd «Barclays» Viļņā nodarbina vairāk nekā 1100 cilvēku.

Kā pastāstījis «Barclays» Lietuvas operāciju centra izpilddirektors Mariano Andrade-Gonsaless, saistībā ar bankas darbības pārskatīšanu visā pasaulē nākotnē varētu sekot jaunas atlaišanas.

«Šis process arī nākotnē var ietekmēt mūsu biznesu Lietuvā, bet es gribētu uzsvērt, ka šajā posmā nekas vairāk nav apstiprināts. Ja nākotnē būs svarīgas pārmaiņas, par to noteikti informēsim,» viņš norādījis paziņojumā presei.

Vienlaikus operāciju centra izpilddirektors uzsvēris, ka banku pilnībā apmierina Lietuvas investīciju klimats, darbinieku augstā kvalifikācija un attīstītā pakalpojumu infrastruktūra, tātad šim lēmumam nav tiešas saistības ar Lietuvu kā darbības vidi.

Pēc Andrades-Gonsalesa vārdiem, runa nav par ārkārtēju soli, bet par daļu no parastās biznesa prakses.

«Balstoties uz »Barclays« ilgtermiņa stratēģiju pasaulē un cenšoties nodrošināt augstāko biznesa un pakalpojumu kvalitāti, mēs nemitīgi pārskatām savu darbību, un viens no soļiem šīs globālās stratēģijas īstenošanā ir minētais lēmums pārcelt daļu darba vietu no Lietuvas, lai to funkcijas labāk saskaņotu ar darbību citur un palielinātu efektivitāti komandās, kas strādā ar līdzīgiem procesiem un pakalpojumiem,» viņš norādījis.

«Barclays» tehnoloģiju centrs Viļņā dibināts 2009.gadā kā daļa no starptautiskās finanšu pakalpojumu grupas, kas darbojas vairāk nekā 40 valstīs. Šis centrs piedāvā tehnoloģiskos risinājumus un plaša spektra IT un cilvēkresursu pārvaldības pakalpojumus uzņēmuma filiālēm visā pasaulē.

Viļņā darbojas arī «Barclays» izveidotā jaunuzņēmumu darba vide «Rise Vilnius».