Bauskas sporta halles celtniecības izmaksas ievērojami sadārdzina izvēlētā vieta 

Bauskā, Mūsas upes krastā iecerēts būvēt vērienīgu sporta halli. Izraudzītā vieta projektu būtiski sadārdzina, bet šādas izvēles iemesli, pēc aptaujāto baušķenieku domām, norāda uz novada vadības «bezkompromisu saimniekošanas stilu» un labas pārvaldības principu neievērošanu. Piektdien raksta laikraksts Diena.

Dienas Bizness, 2015. gada 06. marts plkst. 10:08

Upes krasta nogāzē dominē divstāvu apbūve, tāpēc, «lai halle nelēktu kā dadzis acī, trīs no pieciem ēkas līmeņiem plānots iegremdēt pazemē», norāda Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks (NA). Rakšana zem gruntsūdens līmeņa un nogāzes stiprināšana ir ievērojama izmaksu daļa no nosauktās kopējās 5,4 miljonu eiro summas, kas gan neesot akmenī cirsta, jo visu noteikšot iepirkums. Lielāko daļu naudas domes vadība plāno aizņemties Valsts kasē.

«No pilsētbūvnieciskā viedokļa [halles celšana upmalā] viennozīmīgi nav labākais variants,» uzskata Bauskas novada būvvaldes vadītāja Dace Putna. Iestādes arhitekte Sandra Smolija skaidro, ka ēkas plānotais apjoms konkrētajai vietai esot par lielu, jo apkārt ir privātmājas, tā ir atpūtas zona. Detālplānojumā hallei paredzētā zeme gan iezīmēta kā publiskā apbūve, tāpēc juridisku šķēršļu neesot.

Skaidrojot iemeslus, kāpēc būvniecībai netika izvēlēta cita vieta, kas darbus lieki nesadārdzinātu, R. Ābelnieks piesauc pirms pieciem gadiem par Eiropas Savienības (ES) finansējumu tapušo tehnisko projektu. Tas paredzējis pārbūvēt stadionā esošo sporta zāli, taču iecere atlikta, līdz 2013. gadā to aktualizējusi Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) direktore Biruta Grantiņa. Viņa vēlāk vadīja sporta halles ieceres darba grupu 12 cilvēku sastāvā – diskutēts par vietu, funkcionalitāti un lielumu –, taču ekonomiski pamatotākā risinājuma rašanai šķērsli lika domes vadības lēmums pārveidot jau pieminēto par ES naudu tapušo projektu. Tas ne tikai «piesēja» celtniecību strīdīgajai vietai upmalā, bet pamatīgi patukšoja novada iedzīvotāju kopējo maku, jo pārprojektēšana izmaksāja trīs reizes dārgāk nekā sākotnējais variants. Gandrīz 43 tūkstoši eiro, ieskaitot PVN, no Bauskas novada domes iekrita Rēzeknē reģistrētās SIA Projektēšanas birojs Austrumi kontā.

«Zāli rekonstruēt nav iespējams, bija doma tajā vietā uzbūvēt jaunu, taču pēc apsekošanas izlēmām jaukt nost pavisam, jo tā ir avārijas stāvoklī. Vislabāk veco halli sadalīt materiālos un pārdot,» uzskata firmas valdes priekšsēdētājs Ivo Dembovskis. Viņš slavē savu darbinieku radīto vizuālo risinājumu, kā arī vietas izvēli, sakot, ka tikšot sakārtota degradēta zona. Viens no skaidrojumiem I. Dembovska proaktīvajai ieinteresētībai, lai skices īstenotos dabā, ir papildu ienākumi, ko viņa vadītais uzņēmums saņemtu par projekta uzraudzību. Jāpiebilst, ka SIA Projektēšanas birojs Austrumi pirms dažiem gadiem saukta pie administratīvās atbildības par nodokļu nenomaksāšanu un tai piemērots 7000 eiro naudas sods.

Plašāk lasiet rakstā Sportiskas ambīcijas upmalā piektdienas, 6.marta laikrakstā Diena (4.lpp)!

 

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2014. gada 24. novembris plkst. 17:38

Ekonomikas ministrijā (EM) pirmdien notika pirmā Latvijas Būvniecības padomes sēde, kurā tika...

2014. gada 19. novembris plkst. 9:28

Kompānija Re&Re, kas ir sagruvušā Maxima lielveikala būvnieks, ieviesusi divkāršas...

2014. gada 19. novembris plkst. 9:19

Gandrīz gadu pēc Zolitūdes traģēdijas būvnieki atzīst, ka projekti tiek atbalstīti lēnāk,...

2014. gada 06. novembris plkst. 15:47

Konkurences padome (KP) būvkompānijai RCI Gulbene piemērojusi 125 tūkstošu eiro sodu par...

2014. gada 06. novembris plkst. 9:18

Maskējoties ar ģenerāluzņēmēja un apakšuzņēmēja attiecībām, Latvijā darbojusies...

Nepalaid garām

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

Izdevniecība Dienas bizness ar 12.novembri izdod iknedēļas biznesa žurnālu, kas aizstās laikrakstu...

«Man šķiet, ka šobrīd Baltija ir pats caurspīdīgākais finanšu tirgus dalībnieks visā...

Savu eko māju no salmu paneļiem Raiskuma pagastā būvē arī latviešu modele...

100 straujāk augošie uzņēmumi Latvijā pagājušajā gadā apgrozījuši 335,92 milj. eiro, un...

Viena kleita Andele Mandele kustības piekritēju rokās mēdz nomainīt pat piecas saimnieces...