Beļavskis: Ar privāto kapitālu Citadele banka varēs attīstīties straujāk 

Starptautisko investoru privātais kapitāls palīdzēs Citadelei attīstīties vēl straujāk, uzskata saka bankas Citadele valdes priekšsēdētājs Guntis Beļavskis.

Žanete Hāka, 20.04.2015

Bankas vadībai un jaunajiem akcionāriem ir kopīga vīzija par bankas izaugsmi - attīstīt Citadeli par nacionālo līderi attiecībā uz kvalitāti un piedāvāto produktu daudzveidību Latvijas banku sektorā.

Ilgtermiņa investori akcionāri vēlas palielināt bankas bilanci un stiprināt bankas finanšu rādītājus, lai Citadele varētu veicināt kreditēšanu un turpināt paaugstināt pakalpojumu kvalitāti. Tas sekmētu gan banku sektora, gan Latvijas ekonomikas attīstību kopumā.

Bankas akciju iegādes dienā Citadeles akcionāri ir palielinājuši bankas pamatkapitālu par 10 miljoniem eiro. Tādējādi bankas Citadele pamatkapitāls ir 156,6 miljoni eiro. Šis papildu kapitāls ļaus bankai turpināt izaugsmi.

Līdz šim Citadeles kā valsts atbalstu saņēmušas bankas attīstību ļoti stingri regulēja Eiropas Komisijā apstiprināts bankas restrukturizācijas plāns, kas ierobežoja bankas izaugsmi un kapitāla apjomu. Līdz ar privāto investoru kļūšanu par Citadeles akcionāriem, uz banku attīstības ierobežojumi vairs neattiecas.

«Citadele turpinās apkalpot gan iedz īvotājus, gan uzņēmumus, sniedzot visus līdzšinējos pakalpojumus, kā arī ieviešot jaunus. Turpināsim kreditēt uzņēmumus un iedzīvotājus, tai skaitā turpināsim mūsu dalību valsts atbalsta programmā mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem. Mēs arī turpmāk būsim vienīgais American Express karšu izplatītājs Latvijā un Lietuvā,» informē G. Beļavskis.

Viņš piebilst, ka „līdzšinējo vairāk nekā četru darbības gadu laikā Citadele jau ir kļuvusi par vienu no aktīvākajiem Latvijas tautsaimniecības kreditētājiem. Banka Latvijas ekonomikā ir investējusi 758 miljonus eiro izsniegto kredītlīdzekļu veidā pēdējo četru gadu laikā.

Jaunākais izdevums