Beļģu alus Rīgā uzņem apgriezienus 

Beļģu alus visā pasaulē strauji gūst popularitāti, taču Rīgā šis alus atrodas tikai starta pozīcijās, uzskata beļģu alus restorānu tīkla Kwakinn īpašnieks Romāns Navrockis no Sanktpēterburgas

Natālija Poriete, 07.03.2017
1/18

Romāns Navrockis

Foto: no personīgā arhīva

Darbu Vecrīgā Kwakinn sāka pērnā gada jūlijā, tā izveidē ieguldot 110 tūkstošus eiro. R. Navrockis teic, ka biznesā patlaban veicas ļoti labi: «Nenožēloju, ka atvēru restorānu Rīgā, kur ir attīstīta alus un ēdienu kultūra». Sākt biznesu Latvijā bija ļoti vienkārši, neskatoties, ka visi biznesa dalībnieki ir no Krievijas. «Savācām nepieciešamos dokumentus, nogādājām attiecīgajām iestādēm, dažādu institūciju pārstāvji ieradās pie mums pārbaudīt darbību, ieteica, kā novērst dažus trūkumus, un trīs mēnešu laikā atvērām savu restorānu,» pieredzē dalās R.Navrockis. Krievijā uzsākt biznesu esot daudz sarežģītāk – traucē lielais birokrātiskais slogs: «Lai tur kaut ko izdarītu vai mainītu, tas aizņem vairākus gadus – jāiziet cauri septiņiem elles lokiem, un tad, iespējams, tu kaut ko dabūsi».

Biznesa shēma ir sekojoša – Kwakinn īpašnieki atrod investoru, kas vēlas ieguldīt restorāna izveidē, un pēc tam saņem 70% peļņas, savukārt R.Navrockis ar partneriem saņem 30%. «Mums dažkārt vaicā, kādas garantijas varam dot. Mūsu garantija ir desmit restorānu, kuri mums jau darbojas,» uzsver R.Navrockis.

Patlaban Kwakinn tīklā darbojas seši restorāni Sanktpēterburgā, viens – Tallinā, viens – Rīgā, alus bārs Irkutskā, kas darbojas kā franšīze, tāpat ir paredzēts atvērt jaunus bārus Barselonā, bet vienu restorānu Sanktpēterburgā.

Visu rakstu Beļģu alus Rīgā uzņem apgriezienus lasiet 7. marta laikrakstā Dienas Bizness.

Jaunākais izdevums