Tirdzniecība un pakalpojumi

Bezkontakta kartes vēl izmanto kūtri

Žanete Hāka, 11.01.2017

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ar bezkontakta karti var norēķināties veikalos un sabiedriskajā transportā, bet pieprasījums vēl mazs, trešdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Lai bezkontakta tehnoloģija iesakņotos, tam vajadzīgs laiks – pagaidām to izmanto vien maza daļa karšu lietotāju, iepērkoties par ļoti mazām summām, tāpat daļai klientu bažas rada drošības jautājumi, kas saistās ar maksājumu veikšanu bez PIN koda.

Savukārt ieviešanu mazākām tirdzniecības vietām traucē salīdzinoši augstās izmaksas. Tiesa gan, nākotnē visiem POS termināliem būs jābūt aprīkotiem ar bezkontakta tehnoloģiju.

«Līdz 2016. gada sākumam bezkontakta norēķini lielākoties bija pieejami tikai ārzemēs, bet 2016. gadā ar katru mēnesi arī Latvijā pieauga to tirdzniecības vietu skaits, kur var norēķināties ar bezkontakta kartēm,» situāciju raksturo SEB bankas valdes loceklis Arnis Škapars. Kā liecina dati, 2016. gada beigās SEB banka izsniegusi vairāk nekā 4500 bezkontakta MasterCard Dinamo kartes.

Savukārt AS Swedbank patlaban izsniegusi vairāk nekā 60 000 bezkontakta karšu, un klientu interese ir ļoti liela, novērojusi AS Swedbank Naudas pārvaldības daļas vadītāja Beāte Krauze.

Visu rakstu Bezkontakta kartes vēl izmanto kūtri iespējams izlasīt trešdienas, 11.janvāra, laikrakstā Dienas Bizness, 10.lpp.!

Komentāri

Pievienot komentāru