Bijušais ministrs Ģēģeris no Latvijas valsts saņēmis 10 tūkstošus latu kompensāciju

2010. gada 02. jūnijs plkst. 13:59
Autors: Vēsma Lēvalde
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Bez skaļas publicitātes Tieslietu ministrija jau aprīlī izmaksājusi bijušajam lauksaimniecības ministram Uldim Ģēģerim Augstākās tiesas piespriesto morālo kompensāciju - 10 tūkstošus latu.

To DB apstiprināja Tieslietu ministrijas Administratīvā departamenta juriskonsults Reinis Briģis. Latvijas valsts, pret kuru Tieslietu ministrijas (TM) personā vērsās kādreizējais lauksaimniecības ministrs Dainis Ģēģers, nav pārsūdzējusi Augstākās tiesas (AT) spriedumu piedzīt par labu bijušajai amatpersonai 10 tūkstošus latu morālā kaitējuma kompensāciju par nepamatotām apsūdzībām tā dēvētajā Lata International krimināllietā.

Spriedums stājies pēkā jau 26. martā, DB norādīja tiesas preses sekretāre Baiba Kataja. AT daļēji apmierināja Ģēģera prasību,  prasītā pusmiljona latu vietā piedzenot 10 tūkstošus latu.  U. Ģēģers uzskatīja, ka laika posmā no 1994.gada, kad pret viņu celta apsūdzība par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, līdz 2005.gada 9.augustam, kad spēkā stājies viņu attaisnojošs tiesas spriedums, viņam nodarīts ievērojams morālais kaitējums un radīti materiālie zaudējumi. Rīgas apgabaltiesa 2008.gada 8.maijā Ģēģera prasību par 500 tūkstošu latu morālā kaitējuma kompensācijas piedziņu apmierināja daļēji un piedzina 80 tūkstošus latu kompensāciju. Spriedumu AT pārsūdzēja gan Ģēģers, gan TM.  

Ģēģers bijis apsūdzēts par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu - par to, ka noslēdzis piecus Latvijai neizdevīgus starptautiskos kredītlīgumus par graudu un pākšaugu kultūru, kā arī lauksaimniecības tehnikas piegādi, nosakot, ka saistību izpildītājs ir SIA Lata International, kā dēļ tika nodarīts būtisks kaitējums valsts un sabiedrības interesēm. Tomēr tiesa U. Ģēģeri attaisnoja.

Dalies ar šo rakstu