Būvniecība un īpašums

Bijušās pilsētas atkritumu izgāztuves Kleisti rekultivācija izmaksās 1,07 miljonus eiro

Žanete Hāka, 28.04.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Rīgas domes Mājokļu un vides departaments ir noslēdzis līgumu ar konsorciju BRR (SIA Būvalts R un SIA Roadeks) par bijušās pilsētas atkritumu izgāztuves Kleisti rekultivācijas projekta izstrādāšanu un būvdarbu veikšanu, informē domes pārstāvji.

Rekultivācija samazinās atkritumu negatīvo ietekmi uz vidi un novērsīs tālāku vides piesārņojumu, kā arī tiks iegūta apzaļumota un sakopta ainava 4,5 ha platībā.

Projektu paredzēts īstenot 390 dienās jeb aptuveni 13 mēnešos par nepilniem 1,07 miljoniem eiro (bez PVN), no kuriem Rīgas domes finansējums ir 536,86 tūkstoši eiro, tikpat liels finansējums tiks piešķirts arī no Kohēzijas fonda.

Mājokļu un vides departaments ir noslēdzis vienošanos ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju par Kohēzijas fonda līdzekļu piesaisti.

2011. gadā pēc departamenta pasūtījuma tika veikta vides kvalitātes stāvokļa izpēte slēgtajā Kleistu izgāztuvē un tās tuvākajā apkārtnē. Izgāztuves teritorijā tika konstatēts intensīvs atkritumu slāņa un gruntsūdens piesārņojums. Lai samazinātu iespējamo ietekmi uz vidi, iecerēts pārvietot sausos atkritumus, nosusināt ūdens piesātināto zonu un veikt teritorijas rekultivāciju - atkritumu kalns tiks pārsegts ar ūdensnecaurlaidīgu segumu, ierīkojot drenāžas sistēmu gruntsūdeņu savākšanai un novadīšanai, un tas tiks apzaļumots.

Komentāri

Pievienot komentāru