Biroju kompleksam Jupiter Centre – spāru svētki

2011. gada 27. aprīlis plkst. 12:46
Dalies ar šo rakstu

Nule biroju komplekss Jupiter Centre Rīgā, Skanstes un Sporta ielas stūrī, nosvinējis spāru svētkus; šo 14 stāvu ēku ekspluatācijā plānots nodot 2012. gada jūnijā.

Ēka atbildīs B+ klasei. Tās kopējā platība ir 18,6 tūkst. m2. Projekta attīstītājs ir uzņēmums Development Projects. Ēkas galvenais būvuzņēmējs ir SIA RE&RE. Jupiter Centre izveidē jau investēti vairāk nekā 8 miljoni latu no plānotajiem 14 miljoniem. Projekta autori ir arhitektu firma Postform Projekts. Būvuzraudzību veic uzņēmums Fabrum.

Šī ēka ir ilgtermiņa projekts un apliecina, ka investori tic Latvijas tirgum, izteicies Development Projects pilnvarotais pārstāvis Ivars Kalvišķis. Pēc viņa teiktā, patlaban esot labvēlīgs laiks būvniecībai, jo zemas ir gan būvniecības procesa, gan darbaspēka izmaksas. «Cik mums zināms, Rīgā biroju telpu tirgū patlaban nav cita tik vērienīga jauna projekta, kas jau būtu sasniedzis tādu gatavības līmeni. Nomnieku meklēšanai esam piesaistījuši vairākas nekustamo īpašumu kompānijas. Izmantojam arī savus daudzos kontaktus biznesa aprindās,» uzsvēra kompānijas pārstāvis.

Jupiter Centre pirmajā stāvā tiks izvietotas komerciālās un tirdzniecības telpas. No 2. līdz 14. stāvam atradīsies biroji. Kopējā izīrējamo telpu platība ir 7,3 tūkstoši m2. Ēkā būs divu līmeņu pazemes autostāvvieta 165 automašīnām.

Būvnieki  RE&RE ziņo, ka šajā objektā tiem bija iespēja izmantot savu inženierpotenciālu un profesionālo pieredzi. Tomēr ēkas pamatu konstrukcijas celtniecība būvniekiem bija izaicinājums, jo būvbedres apakša atrodas aptuveni 7 m zem gruntsūdens līmeņa un šajā vietā ir ļoti sarežģītie grunts apstākli dūņainas augsnes dēļ.
 

Dalies ar šo rakstu