Biržu indeksiem dažādas tendences bažās par tirdzniecības karu un viesuļvētru 

Pasaules biržu indeksu dinamikā trešdien bija dažādas tendences, turpinoties bažām par tirdzniecības konfliktu starp ASV un Ķīnu, un ASV aviokompāniju un apdrošināšanas firmu akciju cenām samazinoties pirms viesuļvētras «Florensa» («Florence») ierašanās ASV piekrastē.

LETA/AFP, 13.09.2018

Foto: SCANPIX/LETA

Londonas, Frankfurtes un Parīzes biržu indeksi ievērojami pieauga, dažiem investoriem mēģinot gūt peļņu ar akciju uzpirkšanu pēc nesenas to cenu krišanās.

«Akciju cenas ir kāpušas, lai gan tirdzniecības dalībnieki turpina nervozēt par globālo tirdzniecības attiecību stāvokli,» sacīja «CMC Markets UK» tirgus analītiķis Deivids Medens.

ASV akciju cenas agrā pēcpusdienā pieauga pēc laikraksta «Wall Street Journal» ziņas, ka ASV finanšu ministrs Stīvens Mnučins uzaicinājis Ķīnas amatpersonas uz divpusēju tikšanos. Drīz pēc tam akciju cenas kritās pēc Federālās rezervju sistēmas (FRS) ziņojuma par tirdzniecības saspīlējuma radīto bažu palielināšanos ASV.

Banka «Barclays» jaunā ziņojumā prognozēja, ka tirdzniecības saspīlējums starp ASV un Ķīnu «domājams, pasliktināsies pirms uzlabošanās», un piebilda, ka abas valstis «pārcietīs vairākus mēreni lēnākas izaugsmes gadus».

Viesuļvētrai «Florensa» tuvojoties ASV austrumu piekrastei, pieauga naftas cenas.

«Naftas cenas tiek labi atbalstītas, tirgotājiem mēģinot aptvert viesuļvētras »Florensa« potenciālo ietekmi» uz jēlnaftas piegādēm, atzīmēja «Oanda» analītiķis Dīns Poplvels.

Naftas cenu kāpumu sekmēja arī ASV jēlnaftas rezervju samazināšanās.

Bažas par šo viesuļvētru izraisīja ASV apdrošināšanas firmu un aviosabiedrību akciju cenu krišanos. Vadošo ASV aviokompāniju «Delta Air Lines», «United Continental» un «American Airlines» akciju cenas saruka par vismaz 1,5%.

«Apple» akcijas cena otrdien bija pieaugusi pirms šī gada jauno produktu izlaides, bet trešdien kritās par 1,2%.

Naftas cenas Ņujorkas un Londonas biržās pieauga.

Eiro vērtība pret ASV dolāru pieauga, britu mārciņas kurss pret dolāru kāpa, bet dolāra vērtība pret Japānas jenu samazinājās.

Ņujorkas biržas elektroniskajā tirdzniecībā WTI markas jēlnaftas cena trešdien pieauga par 1,12 ASV dolāriem līdz 70,37 dolāriem par barelu. «Brent» markas jēlnaftas cena Londonas biržā kāpa par 0,68 dolāriem līdz 79,74 dolāriem par barelu.

ASV biržu indekss «Dow Jones Industrial Average» trešdien pieauga par 0,1% līdz 25 998,92 punktiem, indekss «Standard & Poor's 500» kāpa par mazāk nekā 0,1% līdz 2888,92 punktiem, bet indekss «Nasdaq Composite» samazinājās par 0,2% līdz 7954,23 punktiem.

Londonas biržas indekss FTSE 100 trešdien pieauga par 0,6% līdz 7313,36 punktiem, Frankfurtes biržas indekss DAX 30 kāpa par 0,5% līdz 12 032,30 punktiem, bet Parīzes biržas indekss CAC 40 palielinājās par 0,9% līdz 5332,13 punktiem.

Eiro vērtība pret ASV dolāru trešdien pieauga no 1,1606 līdz 1,1629 dolāriem par eiro, britu mārciņas vērtība pret dolāru kāpa no 1,3033 līdz 1,3053 dolāriem par mārciņu, bet dolāra vērtība attiecībā pret jenu samazinājās no 111,63 līdz 111,25 jenām par dolāru.

Jaunākais izdevums