Investors

Biržu indeksiem dažādas tendences, turpinoties bažām par tirdzniecības karu

LETA, 04.09.2018

Foto: REUTERS/SCANPIX/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

ASV tirgi pirmdien bija slēgti sakarā ar Darba svētku brīvdienu, bet citur biržu indeksu dinamikā bija dažādas tendences, turpinoties bažām par tirdzniecības karu.

Londonas biržas indekss palielinājās, ko veicināja britu mārciņas vērtības kritums, bet eirozonā Frankfurtes biržas indekss saruka un Parīzes biržas indekss nedaudz pieauga apstākļos, kad ASV prezidents Donalds Tramps plāno noteikt jaunus muitas tarifus Ķīnas precēm, bet ASV un Kanādas tirdzniecības sarunās nav izdevies panākt vienošanos.

«Akciju tirgiem Eiropā ir bijusi laba sesija, ņemot vērā daudzos neatrisinātos jautājumus,» sacīja «CMC Markets UK» analītiķis Devids Medens.

«Prezidents Tramps ir pieņēmis skarbu nostāju tirdzniecības darījumu ziņā gan pret ES, gan pret Kanādu. Viņš vēlreiz ir pierādījis, ka ir neprognozējams.»

Tramps nedēļas nogalē tviterī draudēja izslēgt Kanādu no jauna Ziemeļamerikas Brīvās tirdzniecības līguma (NAFTA). Tas notika pēc tam, kad ASV un Kanādas sarunas par 1994.gadā noslēgtā NAFTA pārskatīšanu beidzās bez vienošanās.

Britu mārciņas vērtība kritās, ko veicināja vāji Lielbritānijas ražošanas dati un politiķu domstarpības par premjerministres Terēzas Mejas «Breksita» plānu.

Turcijas liras vērtība, kas iepriekš bija kritusies, pieauga pēc centrālās bankas solījuma veikt «nepieciešamās darbības, lai atbalstītu cenu stabilitāti».

Irānas valūtas riāla kurss pret ASV dolāru nokritās līdz jaunam rekordzemam līmenim, neraugoties uz centrālās bankas centieniem ierobežot kritumu.

Naftas cenas Ņujorkas un Londonas biržās pieauga.

Eiro vērtība pret ASV dolāru pieauga, britu mārciņas kurss pret dolāru saruka, bet dolāra vērtība pret Japānas jenu palielinājās.

Ņujorkas biržas elektroniskajā tirdzniecībā WTI markas jēlnaftas cena pirmdien pieauga par 0,35 ASV dolāriem līdz 70,15 dolāriem par barelu. «Brent» markas jēlnaftas cena Londonas biržā kāpa par 0,62 dolāriem līdz 78,26 dolāriem par barelu.

ASV biržu indeksi «Dow Jones Industrial Average», «Standard & Poor's 500» un «Nasdaq Composite» pirmdien nemainījās, jo ASV bija brīvdiena – Darba svētki – un biržas bija slēgtas.

Londonas biržas indekss FTSE 100 pirmdien pieauga par 1,0% līdz 7504,60 punktiem, Frankfurtes biržas indekss DAX 30 saruka par 0,1% līdz 12 346,41 punktam, bet Parīzes biržas indekss CAC 40 palielinājās par 0,1% līdz 5413,80 punktiem.

Eiro vērtība pret ASV dolāru pirmdien pieauga no 1,1602 līdz 1,1622 dolāriem par eiro, britu mārciņas vērtība pret dolāru saruka no 1,2960 līdz 1,2879 dolāriem par mārciņu, bet dolāra vērtība attiecībā pret jenu palielinājās no 111,03 līdz 111,07 jenām par dolāru.

Komentāri

Pievienot komentāru