Alternatīvās finanses

BITE darbinieku 3. līmeņa pensiju fondos iemaksās 150 tūkstošus eiro

Lelde Petrāne, 30.07.2019

Kaspars Buls

Foto: Ieva Leiniša/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

«Šogad, investējot 150 000 eiro un sadarbojoties ar SEB, pirmo reizi uzsākam iemaksu veikšanu to darbinieku 3. līmeņa pensiju fondos, kuru stāžs uzņēmumā ir vismaz 2 gadi,» informē mobilo sakaru operatora BITE vadītājs Kaspars Buls.

«Līdztekus jau esošajam labumu grozam, kurā ietilpst, piemēram, veselības apdrošināšana, līdzfinansētas mācības u.c. bonusi, iemaksas 3. līmeņa pensiju fondos ir ilgtermiņa artava darbinieku nākotnes labklājībā un lojalitātē,» viņš norāda.

Kopumā Latvijas uzņēmumi arvien vairāk izmanto privāto pensiju fondu pakalpojumus, lai palīdzētu saviem darbiniekam saglabāt augstāku dzīves līmeni pensijas vecumā, liecina SEB veiktais pētījums «Pensometrs».

«Ja darba ņēmējs izprot, ka dzīves periods, kurā viņš ir darba attiecībās, ir īstais laiks uzkrājumu radīšanai, jo tas ļaus saņemt lielākus ienākumus pēc pensionēšanās, tad ilgtermiņa bonusu sistēma ir visnotaļ motivējoša. Protams, arī valsts atbalsts ar nodokļu atvieglojumiem gan uzņēmumiem, gan darba ņēmējiem ir labvēlīgs tieši šai bonusu sistēmai,» komentē SEB pensiju fonda valdes priekšsēdētāja Dace Ljusa.