Bite mudinās strādāt no mājām 

#Galvenais, ka darbs ir izpildīts.

Anda Asere, 21.02.2018
1/3

Kaspars Buls

Foto: Ieva Leiniša/LETA

Lai gan mēdz runāt, ka tehnoloģijas atņem darbu cilvēkiem, tajā pašā laikā tās dod dažādas priekšrocības, piemēram, iespēju strādāt no mājām

«Mūsdienu tehnoloģijas ir pavērušas daudz labu iespēju. Kādreiz, kad bija stacionārie datori, obligāti vajadzēja būt birojā, lai strādātu, bet šobrīd tā vairs nav. Uzņēmuma darbs neapstājas, ja neesmu uz vietas. Kaut vai sēžot rindā pie zobārsta, varu atbildēt uz e-pastiem, sarīkot videokonferenci, veikt datu analīzi utt. Internets ir pavēris daudz iespēju, taču mēs šajā pārmaiņu procesā vēl esam tikai pašā sākumā. Mēs ne tuvu neesam izmantojuši visas iespējas,» uzskata telekomunikāciju kompānijas Bite vadītājs Kaspars Buls.

Viņš gan norāda, ka tas, ka agrāk e-pasts bija tikai darba datorā, varbūt nav pati sliktākā lieta. Tas, ka darbs cilvēku var sasniegt jebkur, ir gan iespēja, gan izaicinājums vienlaikus, un ir jāmācās saglabāt līdzsvaru. Kompānija plāno ieviest praksi, ka vadītājiem, kuru darbiniekiem nav obligāti visu laiku jābūt uz vietas, piemēram, piektdienās vai ceturtdienās būtu iespēja strādāt no mājām. K. Buls uzsver, ka nav vajadzīga darbinieka fiziska klātbūtne darbavietā, ja konkrēto darbu var izdarīt no mājām, nepieciešamības gadījumā izmantojot videokonferences iespējas. Galvenais, ka darbs ir izpildīts. «Manuprāt, tā ir laba iespēja darbiniekiem, arī viņi kļūst efektīvāki. Tā ļauj nodarbināt arī cilvēkus ar kustību traucējumiem un iesaistīt darbā jaunās māmiņas,» viņš teic.

Vairāk par to, kā ar tehnoloģijām padarīt uzņēmumu efektīvāku, Dienas Biznesa un Bites seminārā «Risinājumi veiksmīgai uzņēmējdarbībai – efektivitāte, inovācija, tehnoloģijas» stāstīs Bites Biznesa segmenta produktu attīstības nodaļas vadītāja Daina Lūka.

K. Buls uzskata, ka ar efektivitāti ir tāpat kā ar Rīgu – tā nekad nebūs gatava. «Katrā uzņēmumā ir lietas, ko var uzlabot un uzlabot. Arī mēs paši neesam ideāls piemērs, kā visam jābūt, jo saistībā ar visām pēdējās desmitgades izmaiņām arī mums ir daudz programmu un risinājumu, kuri jāmaina, – kas agrāk bija labs, šobrīd vairs neder.»

Visu rakstu Kas vakar bija efektīvs, šodien vairs nav lasiet 21. februāra laikrakstā Dienas Bizness.

LASI ARĪ:

FOTO: Mobilo sakaru operatora Bite birojs ar slidkalniņu

Jaunākais izdevums