Biznesa ideja risina bērnības problēmu 

Uzņēmums «Lockero», kas līdz šim Latvijā izgatavotās mantu glabātuves galvenokārt eksportēja, šā gada augustā savus skapīšus nolēma testēt arī Majoru pludmalē Jūrmalā, atrisot visiem zināmo problēmu - nepieciešamību pēc drošas mantu glabātuves pludmalē.

Ilze Žaime, 2019. gada 11. septembris plkst. 11:57

Pirmo mantu glabātuvi Majoru pludmalē «Lockero» uzstādīja augusta sākumā. Tā pagaidām darbojas testa režīmā, lai izvērtētu, kā modernās tehnoloģijas darbojas dabas un cilvēku ietekmē. Līdz šim izmēģināti dažādi ekrāni, pirms testa beigām plānots pamēģināt arī «Lockero» skapīšiem pieejamo funkciju - pirkstu skenēšanu, pēc kā tiek atpazīts skapīša lietotājs. Izmantojot šādu sistēmu, nav nepieciešami čeki un nekas cits kā tikai pirksta noskenēšana. Skeneris nolasa un atpazīst klienta pirksta gala kapilārus, līdz ar to cilvēka rokas var būt pat netīras vai slapjas, kā tas var gadīties, atrodoties pludmalē. «Tā bija sākotnējā ideja un mēs pie tās arī pieturēsimies. Majoros to pamēģināsim, kad šīs sezonas testa projekts ies uz beigām,» biznesa portālam db.lv stāsta «Lockero» līdzīpašnieks Raitis Stūrmanis.

Sadarbībā ar LIAA Jūrmalas biznesa inkubatoru «Lockero» izstrādājis prototipu pludmales terminālim, kas ir ievērojami labāk aprīkots ar dažādām modernām tehnoloģijām. Pagaidām gan tiek testēta vienkāršāka 18 nodalījumus liela skapīšu sistēma, lai novērtētu dažādu tehnoloģiju darbību pludmalē. «Gudrākās un dārgākās tehnoloģijas varēsim uzstādīt, kad zināsim, ar ko rēķināties,» stāsta R.Stūrmanis.

R.Stūrmanis ir audzis Jūrmalā, taču bērnībā uz pludmali peldēties vienatnē nevarēja doties, jo nebija, kas pieskata mantas. Pazīstama ir situācija, kad jālūdz kādam pasargāt līdzpaņemtās lietas. Tas savukārt traucē izbaudīt mierīgu atpūtu. «Līdz šim praktiski visās pludmalēs ir iztrūcis šāds sistematizēts pakalpojums, kas sniedz atpūtniekiem iespēju drošā veidā uzglabāt savas personīgās mantas,» komentē jūrmalnieks. Lai gan uzņēmums jau kādu laiku nodarbojās ar vienkāršāku mantu glabātuvju izgatavošanu un tirdzniecību, R.Stūrmanis pievienojās šai komandai, saredzot potenciālu risinājumu problēmai, ar ko pats ir saskāries no agras bērnības.

Uzņēmēji nomā 1,8 m2 lielu zemes platību pludmalē no pilsētas pašvaldības. Uz tās izvietojuši savu testa skapīti. «Tas ir mūsu projekts, bet ar cerību, ka pilsētas dome to redzēs. Prezentēsim rezultātu, kā mums šogad ir veicies, cik cilvēku ir izvēlējušies uzglabāt šajā skapītī savas mantas,» stāsta R.Stūrmanis.

Ziemā skapīti ir paredzēts noņemt, taču uzņēmēji ir droši, ka nākamgad tas atkal atsāks darbību. Iespējams, jau jaunā veidolā, jo mantu glabātuve ir arī lieliska platforma reklāmas izvietošanai, tādēļ tiek paredzēta sadarbība ar reklāmdevējiem.

Skapītis Majoros tika uzstādīts augusta sākumā, un, par spīti mainīgajiem laikapstākļiem, puse no visiem nodalījumiem katru dienu tiek aizpildīti. Lai izmantotu pakalpojumu, jāiemaksā 1,5 eiro par pirmo stundu, katra nākama stunda izmaksā uz pusi mazāk. Pēc samaksas klients saņem ūdensizturīgu čeku, kas nesabojāsies arī pludmalē vai smiltīs. Uz čeka ir arī piekļuves kods, ko iegaumējot, čeks vairs nav jāsaglabā.

Noglabātajām mantām ir iespējams piekļūt jebkurā laikā.

Ja klients ir pazaudējis savu čeku un aizmirsis skapīša durvju kodu, sistēma ir aprīkota ar kameru, kas, sazinoties ar administrāciju, palīdz atpazīt konkrēto personu un cilvēks var piekļūt savām mantām. «Ja mēs redzam, ka tas ir tas pats cilvēks, mēs palīdzam piekļūt viņa personīgajām mantām arī attālināti. Pēc tam gan visa informācija tiek dzēsta un dati sistēmā netiek uzglabāti,» stāsta R.Stūrmanis.

Ja autoostās var novērot, ka skapīšus galvenokārt izmanto ceļotāji un ārzemnieki, tad konkrēta informācija par to, kas ir biežākie klienti pludmales skapītim, uzņēmumam nav. «Cenu tarifs ir tik draudzīgs, ka arī vietējiem tas ir pieņemams. Tas mums bija ļoti svarīgi.» Par to, kādai vajadzētu būt mantu glabātuves izmantošanas maksai, tika spriests kopā ar pašvaldības pārstāvjiem, kā arī uzklausīts vietējo iedzīvotāju viedoklis.

R.Stūrmanis stāsta, ka Jūrmalas pašvaldība ideju par šādu pakalpojumu uztvēra pozitīvi. «Visi jūrmalnieki un arī domes darbinieki zina, ka ir tāda problēma un vajag kādu, kas to risina, turklāt - gudrā veidā, nevis ar parastām atslēdziņām. Parastās atslēdziņas ir vienkārša, elementāra un lēta lieta, bet tajā pat laikā tās var viegli pazaudēt. Ikreiz, kad šādi tiek pazaudēta atslēga, jāmaina arī slēdzene. Tur ir savi mīnusi. Iesaistot gudrās tehnoloģijas, lietas kļūst elementārākas. Šī ir pirmā reize, kad šāds «gudrais» risinājums ir uzstādīts pludmalē.»

Uzņēmums ir mēģinājis piesaistīt investīcijas, piedaloties arī dažādos LATBAN rīkotos pasākumos, taču pagaidām neveiksmīgi. R.Stūrmanis atzīst, ka pieredze ir bijusi ļoti vērtīga: «Vienmēr, kad tu stāsti par savu produktu investoriem, tā ir superīga pieredze, tu saņem tiešas atsauksmes.» Arī dalība LIAA Jūrmalas biznesa inkubatorā esot daudz devusi. Konsultāciju, padomu un arī finansiāla atbalsta veidā inkubators palīdzēja pirmajai mantu glabātuvei nonākt pludmalē. «Viņi mūs ir «grūduši» uz priekšu,» teic R.Stūrmanis.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2014. gada 17. janvāris plkst. 13:59

Ķīpsalas zemes strēle, kas atrodas Daugavas malā pie Vanšu tilta, speciāla projekta...

2013. gada 27. septembris plkst. 17:56

Liepājas pludmales tematiskā plānojuma metu konkursa žūrija par uzvarētāju atzinusi darbu ar...

2013. gada 01. augusts plkst. 16:52

Liepājas pludmales Glābšanas stacijā 2.augustā tiks atklāts Latvijā pirmais pludmales pieejamības...

2013. gada 09. jūlijs plkst. 17:58

Stikla plasta produkcijas ražotāja LSEZ SIA Scan-Plast Latvia Liepājas pludmalē uzstāda desmit...

2013. gada 07. jūnijs plkst. 10:29

ASV Teksasas štatā dzīvojošā 15 gadus jaunā Medisona Robinsone (Madison Robinson) patlaban...

Nepalaid garām

«Mēs pārejam uz iknedēļas drukātā izdevuma formātu. Izmaiņas Dienas Biznesā ir vajadzīgas....

Par spīti lietotāju skaita sarukumam, sociālais tīkls draugiem.lv vēl joprojām ir pelņu...

Sekojot pieprasījumam, zivju pārstrādātāji maina paradumus un pielāgojas klientu prasībām, kas...

Pirms vairākiem gadiem raidījumu vadītājs un dabas pētnieks Māris Olte par 6000...

Lai arī esmu projām no lielā sporta, joprojām esmu tajā iekšā, tikai...

Šajā piektdienā biznesa portāls Db.lv saviem lasītājiem piedāvā iespēju ielūkoties Lietuvas...

No šīs sadaļas
2019. gada 29. augusts plkst. 10:56

Modes māksliniece Natālija Jansone radījusi apģērbu līniju degvielas tirgotāja Virši - A...

2019. gada 26. augusts plkst. 14:39

Riteņbraucēju lielvalsts Nīderlandes pilsētā Utrehtā augustā atklāta lielākā velonovietne...

2019. gada 26. augusts plkst. 11:10

Sabiedrības iniciatīvu portālā «Manabalss.lv» savākti 10 000 paraksti par aizliegumu iegādāties...

2019. gada 23. augusts plkst. 12:24

Zviedrijas mājokļa labiekārtošanas preču uzņēmums IKEA Igaunijā 29.augustā uzsāks e-komerciju...

2019. gada 23. augusts plkst. 8:47

Rīgas pilsētas pašvaldība un SIA «Getliņi EKO» pilnībā noraida Konkurences padomes (KP) pārmetumus...

2019. gada 22. augusts plkst. 13:11

Veicot AS «Kesko Senukai Latvia» 2018. un 2019. gadā īstenotās komercprakses izvērtējumu,...

2019. gada 22. augusts plkst. 12:44

Restorāns «Bibliotēka No1» ir radījis jaunu zīmolu - «Klaips» - un atvēris...

2019. gada 22. augusts plkst. 9:21

Gājēju ielas statuss drīzāk traucē, nekā palīdz uzņēmējdarbībā...

2019. gada 22. augusts plkst. 9:01

ASV lielveikalu ķēde Walmart sūdz tiesā kompānijas Tesla enerģijas nodaļu, jo septiņos...

2019. gada 21. augusts plkst. 15:12

Pēc nepilna gada darbības Polijas tūrisma operators «Itaka» sīvās konkurences un zemā...