Ražošana

Biznesa ideju atved no Amerikas

Dienas Bizness, 10.04.2015

Kaspars Karlsons: Krūzīšu turētāji ir apstrādāti tā, ka nebaidās no mitruma un temperatūras svārstībām.

Foto: Dainis Ģelzis

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Projekts Ripo pirts sācis labi ripot, tas vairoja uzņēmību, un gribējās īstenot vēl kādu ideju, atklāj Kaspars Karlsons. Kopš atgriešanās no ASV, kur viņš vadīja riteņu veikalu, Latvijā pamanīja veloindustrijas attīstību – izbūvētos veloceliņus un dažādas riteņbraucēju aktivitātes gan pilsētā, gan ārpus apdzīvotām vietām, vēsta reģionālais laikraksts Kursas Laiks.

«Velosipēdi te atšķirīgi un smuki, bet kaut kā tiem pietrūkst. Ieskatījos vērīgāk – nevienam nav krūzīšu statīva. Floridas štatā visi braukā tikai ar bīčkruizeriem un katram pludmales varianta ritenim krūzīšu statīvs uz ragiem ir ierasta lieta. Tur tie bija no plastmasas vai alumīnija, vienkrāsaini.» Atskārstot, ka niša ir brīva, pirmā doma bijusi tirgot no citurienes atsūtītos. Izmeklējušies Rīgas un Lietuvas veikalos, bet nav atraduši pat no plastmasas. Interneta veikalā eBay piedāvāti Amerikā ražotie, bet, pierēķinot piegādes izmaksas, plastmasas gabala cena sanākusi neadekvāta. «Iešāvās galvā izmēģināt no koka, un dzīvesbiedre Kristīne strikti pateica: viens ir jāuztaisa un jānovērtē. Pagājušā gada rudenī palūdzām galdniekam, lai novirpo, un galarezultāts bija tieši iecerētais. Atlika vien atrast pareizo stiprinājumu.»

Pirmā bezdelīga uzvedinājusi dažādot dizaina variantus – ar gravējumu, dekupāžu ar īpašnieka vārdu, iniciāļiem, citu tekstu, simboliem, tautiskām zīmēm, Latvijas karti u.tml.

Labām idejām ir kopīga iezīme – atnākt negaidīti. Uzlūkojot pītu grozu, K. Karlsons prātojis, ka glīti izskatītos darinājums no šķeltām klūgām. «Pasūtīju, ieraudzīju gatavu un sapratu – tas ir kas jauns. To apliecināja arī meklējumi interneta vidē. Krūzītes turētāja stiprinājums vēl modificējams, ārzemju tūristu iekārdinātu suvenīrs, bet jaunajai māmiņai būtu ideāla dāvana.»

Kad virpotās vai pītās krūzītes ietvars gatavs, pārējais – pašu uzņēmēju roku darbs. Ekoloģisko iepakojumu papildina gaumīga pavadvēstulīte lietotājam, trauciņa dibenā tiek iemontēts caurumiņš pārlijuša šķidruma novadīšanai, ielikta putuplasta švammītes oderīte, ļaujot variēt ar dzēriena pudelītes vai krūzītes diametru.

Viens stiprinājuma variants ir ar kustamu mehānismu, lai jebkurā slīpumā pieregulētu bērnu ratiņiem, otrais izmantojams arī kā velosipēda aksesuārs – gan uz ragiem, gan rāmja.

Izstādē Liepājā uzņēmēju uzrunājuši Kurzemes Biznesa inkubatora pārstāvji. «Saskatīja potenciālu un uzņēma mūs biedru pulkā, ar inkubatora atbalstu nokļuvām Rīgā, kur guvām noderīgus kontaktus saistībā ar eksportu. Interesi par sadarbību jau izrādīja lietuvieši, dāņi un vācieši.»

Plašāk - laikrakstā Kursas Laiks.

Komentāri

Pievienot komentāru