Investors

Brīdina, ka dolāram ir nepatikšanas

Žanete Hāka, 11.09.2017

Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Kopš ASV prezidenta Donalda Trampa inaugurācijas dolāra vērtība ir sarukusi, un šā gada laikā tā samazinājusies par aptuveni 11%, salīdzinot ar citām lielākajām valūtām, raksta Business Insider.

Deutsche Bank stratēģis Džordžs Saravelos uzskata, ka tuvākajā laikā neredzēsim dolāra vērtības pieaugumu.

«Dolāram ir nepatikšanas,» viņš atzīmē paziņojumā klientiem, argumentējot, ka dolāram par sliktu liecina vairāki fundamentāli aspekti un izmaiņas tirgū.

Pirmkārt, tirgus aizvien neieceno jaunus Federālās Rezervju sistēmas likmju celšanas lēmumus. Viņš gan nerunā tikai par šo gadu, bet gan ilgāku laika posmu, jo patlaban pastāv neskaidrība saistībā ar FRS nākotnes lēmumiem, kas, pēc viņa prognozēm, visdrīzāk turpināsies.

Pagaidām tiek prognozēts, ka likme tiks celta vienu reizi – nākamā gada septembrī. Tiesa gan, nākamgad mainās FRS komitejas sastāvs, līdz ar to ir grūti prognozēt, ko jaunie pārstāvji darīs.

Otrkārt, vērojamas fundamentālas izmaiņas ārvalstu valūtas tirgū. Ja parasti valūtas tirgu vadīja monetārās politikas lēmumi, tad tagad to vada pielāgošanās naudas plūsmām, kas ir izveidojušās pēc pēdējo gadu labvēlīgās pasaules monetārās politikas.