Ekonomika

Brīdina par jaunu eirozonas krīzi

Lelde Petrāne, 20.05.2019

Foto: REUTERS/SCANPIX/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Vācijas valdības vecākais padomdevējs paudis bažas, ka briest vēl viena Eiropas finanšu krīze, ziņo BBC.

Lars Felds, kurš līdzdarbojas Vācijas Ekonomikas ekspertu padomē, bija viens no pirmajiem, kurš pagājušajā gadā brīdināja par Eiropas lielākās ekonomikas izaugsmes palēnināšanos. Vācijas valdība sagaida, ka šogad valsts ekonomika augs vairs tikai par 0,5%, ražošanas sektoram saskaroties ar vairākiem izaicinājumiem.

Tagad L. Felds saskata plašākas problēmas, jo īpaši Itālijā. Valsts patlaban cīnās ar parādu un banku krīzi, kā arī cenšas izvairīties no ekonomikas ieslīgšanas recesijā. L. Felds norāda: «Itālijas banku sistēma nav tik droša, kā varētu cerēt. Pastāv risks, ka Itālijas banku sistēmas problēmas varētu negatīvi ietekmēt arī citu valstu banku sistēmas.»

Viņš secina, ka «tas varētu izskatīties pēc jaunas eirozonas krīzes».

L. Felds saskata riskus arī Vācijas ekonomikai, jo stingrāki emisiju standarti negatīvi skāruši šīm pārmaiņām nepietiekami sagatavoto autoražošanas nozari. Savukārt, sausums radījis nopietnus traucējumus preču pārvadāšanai Reinā. Ražošanas nozari negatīvi skāris arī Ķīnas pieprasījuma kritums, kā arī ASV-Ķīnas tirdzniecības karš. Turklāt Vācija saskaras arī ar ilgtermiņa izaicinājumu, kā saglabāt konkurētspēju globālā mērogā. L. Felds uzskata, ka viens no risinājumiem varētu būt nodokļu pazemināšana.