Likumi

Brīdināt un tikai tad sodīt

Māris Ķirsons, 19.12.2016

Miks Balodis

Foto: Māris Ķirsons

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Valsts un pašvaldību iestādēm jāmaina attieksme pret biznesu, it īpaši reģionālajiem nelielajiem uzņēmējiem, jo tikai savstarpējā izpratne un sadarbība varot dot reālus augļus

Tāds ir 3. Vislatvijas reģionālo uzņēmēju biedrību kongresa dalībnieku secinājums. Skan aicinājums kontrolējošām instancēm vispirms brīdināt, pamācīt un tikai pēc tam sodīt. Kontrolējošo iestāžu vadītāji gan norāda, ka kurss kļūt draudzīgākiem tur, kur tas ir iespējams, ir uzņemts, bet uzreiz visās vietās to varētu arī neizjust.

Lai arī valsts un pašvaldību iestādes publiski uzsver uzņēmējdarbības vides uzlabošanu, birokrātijas mazināšanu un pretimnākšanu biznesam, tomēr Salaspils Uzņēmēju biedrības priekšsēdētājs Miks Balodis atzīst, ka realitātē joprojām bieži nākoties saskarties ar attieksmi: esi uzņēmējs, tātad kaut kas nav kārtībā. «Ja uzņēmējs, tad a priori blēdis, kurš par katru cenu ir jāpieķer un jāsoda,» uzsver M. Balodis. Uzņēmējaprāt, tā ir nepareiza pieeja, tā ir jāvirza uz sadarbību un savstarpējo izpratni. «Nevar katru neprecizitāti uzskatīt par ļaunprātību, kaitniecību vai blēdību, savukārt uzņēmējiem jāgūst pārliecība, ka valsts iestādes un pašvaldības ir padomdevējs sarežģītā brīdī, nevis tikai un vienīgi soģis,» saka M. Balodis.

Visu rakstu Brīdināt un tikai tad sodīt lasiet 19. decembra laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru