Briest lielākais darījums ar meža zemi Latvijā 

Viens no lielākajiem privātajiem mežsaimniecības uzņēmumiem Latvijā SIA Bergvik Skog (apsaimnieko 110 000 ha) mainīs īpašniekus, darījuma summa var sasniegt 150–200 milj. eiro, piektdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Māris Ķirsons, 01.12.2017
1/2

Foto: Evija Trifanova/LETA

Tas izriet no viena no lielākajiem Zviedrijas mežu īpašniekiem Bergvik Skog AB akcionāru (lielākie – Stora Enso AB – 49%, FAM AB – 15% Länsförsäkringar – 15,1%, BillerudKorsnäs AB – 5% Käpan Pensioner – 5%, 3:e AP-fonden – 4,9%) lēmuma par uzņēmuma sadalīšanu un īpašumā esošo mežu pievienošanu koksnes pārstrādes kompānijām.

«110 000 ha lielo meža īpašumu platību Latvijā apsaimniekojošā SIA Bergvik Skog valde ir saņēmusi uzdevumu turpināt darbu un attiecībā uz visu uzņēmumu kopumā uzsākt sarunas ar potenciāliem investoriem no esošo akcionāru vidus, kā arī ar citiem potenciāliem investoriem,» uz jautājumu, ko tas nozīmē Latvijai, atbild SIA Bergvik Skog valdes loceklis Larss Georgs Hedlunds. Viņš atturējās nosaukt, kas varētu būt šī vērtīgā īpašuma saimnieks nākotnē.

«Iespējas un risinājumi var būt dažādi,» uz jautājumu, vai SIA Bergvik Skog kopā ar visām zemēm varētu pārņemt (iegādāties no citiem dalībniekiem kāds no mātes kompānijas akcionāriem), vai tas tiek pārdots kādam citam īpašniekam, piemēram, pensiju fondiem, atbild L. G. Hedlunds. Viņš arī nenoliedz, ka uzņēmuma pircējs varētu būt kāds Latvijā strādājošs uzņēmums.

Visu rakstu Briest lielākais darījums ar meža zemi Latvijā lasiet 30. novembra laikrakstā Dienas Bizness.