Ražošana

Brīvais vilnis šogad strādājis ar zaudējumiem

Žanete Hāka, 01.09.2015

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Šā gada pirmajā pusgadā AS Brīvais vilnis strādājusi ar zaudējumiem 79,8 tūkstošu eiro apmērā, liecina uzņēmuma paziņojums Nasdaq Riga.

Iepriekšējā gada 1.pusgadā peļņa bija 288,69 tūkstoši eiro.

Pirmā pusgada zaudējumi ir saistīti ar realizācijas apjoma samazināšanos un valūtas svārstībām NVS valstīs, skaidro uzņēmums.

AS Brīvais vilnis komercdarbības veidi ir zivju un zivju produktu pārstrāde un konservēšana, pārtikas produktu vairumtirdzniecība, kā arī pārējā citur nekvalificētā komercdarbība. 2002.gada 14. maijā uzņēmums reģistrēts vienotajā Latvijas Republikas komercreģistrā.

Šis ir 24. darbības gads kopš tās pārveidošanas par akciju sabiedrību. Pavisam pirmajā pusgadā saražots 8,1 miljons kārbu dažāda (139) sortimenta zivju konservu, no tā 3,4 miljoni bija kārbu šprotes. Pārdoti 6,2 miljoni kārbu konservu par 4,1 miljonu eiro.

Sabiedrības mērķis ir turpināt sakārtot uzņēmumu atbilstoši ES un trešo valstu kvalitātes prasībām, samazinot produkcijas ražošanas izmaksas, lai varētu konkurēt zivju konservu tirgū. Sabiedrība turpina strādāt pie jaunu tirgu apgūšanas Rietumeiropā un citur pasaulē. Tika apmeklētas vairākas pārtikas produkcijas izstādes Eiropā un trešajās valstīs.

Kompānija turpina darbu pie jaunu produkcijas veidu izstrādes un strādā pie esošās produkcijas kvalitātes uzlabošanas, jaunu iepakojuma veidu apgūšanas.

Uzņēmums vasarā apstādināja ražošanu, lai veiktu cehu un iecirkņu remontu un darbinieki izietu kārtējos atvaļinājumos, bet

1.septembrī sabiedrība atsāk ražošanu.