Atpūta

Bulgārijā smelsies idejas Ventspilī plānotā zinātnes centra eksponātu kolekcijai

LETA, 01.02.2018

Muzeiko

Avots: muzeiko.bg

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

#Ventspils zinātnes un inovāciju centra būvniecību, kas izmaksās nepilnus 20 miljonus eiro, plānots sākt 2019.gada sākumā.

Ventspils pārstāvji šonedēļ dosies pieredzes braucienā uz bērnu zinātnes un inovāciju centru «Muzeiko» Bulgārijas galvaspilsētā Sofijā, lai smeltos idejas zinātnes un inovāciju centram, ko plānots būvēt Ventspilī, informēja pašvaldības iestādes «Komunālā pārvalde» pārstāve Dace Kalsere.

Pieredzes braucienā dosies «Komunālās pārvaldes» projektētāju un centra izveides komanda, cerot gūt jaunas idejas eksponātu un aktivitāšu piedāvājumam Ventspilī.

«Lai zinātnes centra telpās uzstādītu 93 stacionārus interaktīvus eksponātus, mērķtiecīgi jāveic izcilāko un interesantāko eksponātu atlase, pieredzi gūstot no dažādiem izveidotajiem zinātnes centriem,» brauciena mērķi skaidroja Kalsere.

Zinātnes un inovāciju centra darbība tiks organizēta vairākās izglītojošās galerijās, kur neformālā mācību vidē apmeklētāji būs iesaistīti zinātnes un tehnoloģiju izpētes procesā. Daudzfunkcionālā zinātnes centra viens no galvenajiem uzdevumiem ir bērnu un jauniešu izglītošana un intereses radīšana par inovācijām un tehnoloģiju attīstību, skaidroja Kalsere.

Ventspils zinātnes un inovāciju centra būvniecību plānots sākt 2019.gada sākumā.

Ventspils zinātnes un inovāciju centra būvniecību, kas izmaksās nepilnus 20 miljonus eiro, plānots sākt 2019.gada sākumā. Jauno ēku paredzēts uzbūvēt Ventspilī, Rūpniecības ielā 2, izveidojot tajā inovāciju centru ar nomas telpām jauno uzņēmēju atbalstam un piesaistei un jaunu darbvietu radīšanai, kā arī interešu izglītības centru jeb zinātnes centru, kas pēc satura būs līdzīgs Igaunijā esošajam «Ahhaa» centram.

Centra ēku projektē Lietuvas arhitektu birojs «Ambraso». Lietuviešu arhitektu jaunbūvējamās ēkas metu konkursā iesniegtais darbs ar nosaukumu «Kāpa 2016» iepriekš 15 piedāvājumu konkurencē tika atzīts par vispiemērotāko plānotajai jaunbūvei, tāpēc «Ambraso» kā vienīgais dalībnieks piedalījās sarunu procedūrā bez iepirkuma konkursa izsludināšanas.

Ventspilī būvēs Tartu zinātnes centra Ahhaa konkurentu

Komentāri

Pievienot komentāru