Bulgārijā uztraucas par banku aktivitāti īpašumu tirgū 

Nekustamā īpašuma tirgus attīstība 2010. gadā Bulgārijā būs tieši saistīta ar banku darbību — vai tās sāks realizēt atsavinātos īpašumus, ziņo interneta izdevums The Sofia Echo.

, 01.02.2010

Bankas un ārvalstu investori bija būtiskākais faktors valsts nekustamā īpašuma tirgus bumā pēdējos piecus gadus. Līdz ar ekonomisko lejupslīdi Bulgārijā ir pieaudzis to kredītu skaits, par kuriem kredītņēmējiem ir grūti norēķināties.

The Sofia Echo informē, ka 2010. gads solās būt grūtāks nekā 2009. gads, un tiek pieļauts, ka bankas varētu kļūt par ļoti nozīmīgu nekustamā īpašuma tirgus spēlētāju. Tas savukārt nozīmējot būtisku īpašumu cenu samazinājumu. Kompānija Address izteikusi varbūtību, ka tirgus varētu pat sabrukt.

Pēc šīs kompānijas datiem, īpašumu cenas Bulgārijā gada laikā ir samazinājušās par 28 %. Gandrīz puse — 47 % pašreizējo īpašumu pircēju norēķinoties par pirkumu, neizmantojot banku aizdevumus, kamēr 22 % gadījumos darījumus finansējot bankas.

Savukārt pēc konsultāciju kompānijas Colliers Int. prognozēm, līdz šā gada jūlijam īpašumu vērtība varētu samazināties vēl par aptuveni 10 %, bet tad sagaidāma tirgus stabilizācija. Šī kompānija rēķina, ka pērn Bulgārijā cenas samazinājušās vidēji par 20 %.

Īpašumiem kļūstot lētākiem, varētu būt lielāka interese par to iegādi.

Sofijā un trešajā lielākajā Bulgārijas pilsētā Varnā 2009. gadā interese lielākoties bijusi par īpašumiem, kuru cena nepārsniedza 40 tūkst. eiro.

Jaunākais izdevums