Nekustamais īpašums

Būvēs videi draudzīgu ēku ar zemes siltumsūkņiem un solāriem paneļiem

Katrīna Iļjinska, Db, 09.10.2008

Foto: REUTERS/SCANPIX

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta (ZBR) administrācija iecerējusi būvēt ļoti ekoloģisku ēku - Vides informācijas un izglītības centru (VIIC), kura būvniecībā tiks izmantoti videi draudzīgi materiāli, bet apkurei paredzēts izmantot zemes siltumsūkņus un solāros paneļus.

Rezervāta projektu koordinatore Solvita Kukanovska Db pastāstīja, ka zemes siltumsūkņus plānots izmantot apkurei, bet silto ūdeni iegūt no solāro paneļu iegūtās enerģijas. Pašlaik ZBR ir izsludinājuši iepirkumu sešu solāro paneļu piegādei un uzstādīšanai uz jumta. S. Kukanovska pastāstīja, ka solārie paneļi, salīdzinājumā ar cita veida apkuri, ir dārgāki uzstādīšanā, taču lietošanas izmaksas ir zemākas. Viņa gan nepateica, cik uzstādīšanas varētu maksāt, jo to paredzēts noteikt konkursa rezultātā. Pašlaik Latvijā solāri paneļi tiek izmantoti ļoti maz un viens no VIIC projekta mērķiem ir popularizēt solāro paneļu izmantošanu.

S. Kukanovska pastāstīja, ka VIIC būs vieta, kur varēs aplūkot un iepazīties ar siltumsūkņu, solāro paneļu, kā arī citu videi draudzīgu elementu izmantošanu. VIIC tiks izbūvētas arī ar mikroskopiem un citām pētniecības tehnoloģijām izmantotas klases, kur jaunas zināšanas varēs apgūt visi interesenti.