Būvniecība un īpašums

Būvlaukumu rotā Kristīnes Luīzes Avotiņas gleznas

Ilze Žaime, 27.11.2019

PUBLICITĀTES FOTO

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ieguldījumu pārvaldības sabiedrība "Capitalica Asset Management" Skanstes apkaimē Rīgā sākusi būvēt divus A klases darījumu centrus "Verde", būvlaukuma žogu izdaiļojot ar sešām latviešu mākslinieces Kristīnes Luīzes Avotiņas gleznām.

Darījumu centrā īpaša vērība būs veltīta ne tikai zaļajai domāšanai, bet arī filozofijai, kas veicina ilgtspējību. Darījumu centra izveidē 45 tūkstošu kvadrātmetru platībā kopumā ir plānots ieguldīt aptuveni 60 miljonus eiro.

Plānots, ka "Verde" celtniecība tiks pabeigta 2022. gadā. "Mēs saprotam, ka celtniecība mēdz sagādāt neērtības, taču cenšamies tās samazināt līdz minimumam. Mēs ne tikai darām visu iespējamo, lai veicinātu ilgtspējību, bet arī pēc smagās tehnikas kustības ap būvlaukumu cenšamies uzkopt apkārtējās ielas. Ja nepieciešams, mēs veiksim arī citus pasākumus, lai nodrošinātu pēc iespējas mazāku traucējumu iedzīvotājiem," skaidro "Capitalica Asset Management" vadītājs Andrjus Barštis.

"Nekustamo īpašumu projektos, sākot no idejas koncepcijas līdz tās īstenošanai, mēs vadāmies pēc ilgtspējīgu ieguldījumu standarta. Mums ir svarīgi ne tikai kā izskatīsies biroju komplekss un kādu vēstījumu tas paudīs, bet arī kā tas tiks uzbūvēts, sākot no mākslas darbiem pie būvlaukuma žoga līdz īpašas vērības veltīšanai enerģijas ilgtspējībai," norāda A.Barštis.

Šī ir pirmā reize Latvijā, kad nekustamo īpašumu nozare sadarbojas ar mākslas pārstāvi.

Māksliniece Kristīne Luīze Avotiņa priecājas, ka šis projekts sniedz iespēju mākslai ieņemt netradicionālu, taču pamanāmu vietu: "Mākslas darbi pie būvlaukuma žoga ir lieliska alūzija ar šodienas saskarsmi starp ļaudīm, kam vairs nav sienu. Sociālie tīkli piedāvā vienreizīgas iespējas un māca pārkāpt noteiktas robežas. Daži apgalvo, ka tas ir slikti, bet es domāju, ka tas ir brīnišķīgi".

Māksliniece ir pārliecināta, ka straujajā pilsētvides ritmā ļaudīm tikšķošs pulkstenis un nemitīga steiga šķiet otrā daba. Tikai daži var atļauties greznību apmeklēt mākslas galerijas un tur veltīt laiku mākslas darbu apskatei. "Es ceru, ka mani darbi neatstās vienaldzīgus arī garāmgājējus," piebilst māksliniece.

"Es nešaubos, ka šāda mākslinieku un būvnieku savienība nākotnē kļūs par tradīciju. Galu galā latviešiem ir dziļa kultūras izjūta un mūsu radošo personību darbi ir skatāmi daudzās dažādās vietās," saka "Colliers International" Latvijas nodaļas vadītājs Ēriks Bergmans.

Jautāts par pievienoto vērtību, ko sabiedrībai dod negaidītās vietās izstādīti mākslas darbi, eksperts norāda, ka māksla pozitīvi ietekmē darba vidi. "Visiem nekustamo īpašumu projektiem ir jābūt vērstiem uz cilvēku. Gan iekšpusē, gan ārpusē. Ja būvmāksla visaugstākās kvalitātes celtnēs harmonē ar vizuālo mākslu, šī saskaņa veido pozitīvu darba vidi, kur ļaudis cenšas sasniegt vislabākos rezultātus," pārliecināts Ē. Bergmans.

Līdztekus projektam Rīgā "Capitalica Baltic Real Estate Fund I" pārvalda arī darījumu centru "Kauno dokas" Kauņā, tirdzniecības centru "Luize" Klaipēdā un darījumu centru "135" Viļņā.

"Capitalica Asset Management", kura atbild par "Capitalica Baltic Real Estate Fund I", pārvalda komerciālos nekustamos īpašumus Baltijas valstīs. Šī ieguldījumu pārvaldības sabiedrība ir dibināta 2016. gadā. "Capitalica Asset Management" lielāka daļa (80 %) pieder vienai no lielākajām Lietuvas kapitāla uzņēmumu grupām SBA un 20 % pieder A. Baršta uzņēmumam "Fox Holdings".

Komentāri

Pievienot komentāru