Būvlaukumu rotā Kristīnes Luīzes Avotiņas gleznas 

Ieguldījumu pārvaldības sabiedrība "Capitalica Asset Management" Skanstes apkaimē Rīgā sākusi būvēt divus A klases darījumu centrus "Verde", būvlaukuma žogu izdaiļojot ar sešām latviešu mākslinieces Kristīnes Luīzes Avotiņas gleznām.

Ilze Žaime, 27.11.2019
1/2

PUBLICITĀTES FOTO

Darījumu centrā īpaša vērība būs veltīta ne tikai zaļajai domāšanai, bet arī filozofijai, kas veicina ilgtspējību. Darījumu centra izveidē 45 tūkstošu kvadrātmetru platībā kopumā ir plānots ieguldīt aptuveni 60 miljonus eiro.

Plānots, ka "Verde" celtniecība tiks pabeigta 2022. gadā. "Mēs saprotam, ka celtniecība mēdz sagādāt neērtības, taču cenšamies tās samazināt līdz minimumam. Mēs ne tikai darām visu iespējamo, lai veicinātu ilgtspējību, bet arī pēc smagās tehnikas kustības ap būvlaukumu cenšamies uzkopt apkārtējās ielas. Ja nepieciešams, mēs veiksim arī citus pasākumus, lai nodrošinātu pēc iespējas mazāku traucējumu iedzīvotājiem," skaidro "Capitalica Asset Management" vadītājs Andrjus Barštis.

"Nekustamo īpašumu projektos, sākot no idejas koncepcijas līdz tās īstenošanai, mēs vadāmies pēc ilgtspējīgu ieguldījumu standarta. Mums ir svarīgi ne tikai kā izskatīsies biroju komplekss un kādu vēstījumu tas paudīs, bet arī kā tas tiks uzbūvēts, sākot no mākslas darbiem pie būvlaukuma žoga līdz īpašas vērības veltīšanai enerģijas ilgtspējībai," norāda A.Barštis.

Šī ir pirmā reize Latvijā, kad nekustamo īpašumu nozare sadarbojas ar mākslas pārstāvi.

Māksliniece Kristīne Luīze Avotiņa priecājas, ka šis projekts sniedz iespēju mākslai ieņemt netradicionālu, taču pamanāmu vietu: "Mākslas darbi pie būvlaukuma žoga ir lieliska alūzija ar šodienas saskarsmi starp ļaudīm, kam vairs nav sienu. Sociālie tīkli piedāvā vienreizīgas iespējas un māca pārkāpt noteiktas robežas. Daži apgalvo, ka tas ir slikti, bet es domāju, ka tas ir brīnišķīgi".

Jau pirms Saeimas vēlēšanām Jaunā Konservatīvā partija solīja, ka visas trīs Latvijas lielās ostas ir jāpaliek zem valsts jumta, tādēļ ASV sankcijas pret Aivaru Lembergu un vairākām juridiskajām personām ir uzlūkojamas kā politisko solījumu pildīšana un vienlaikus politiskās varas pārvēršana ekonomiskajā.

Māksliniece ir pārliecināta, ka straujajā pilsētvides ritmā ļaudīm tikšķošs pulkstenis un nemitīga steiga šķiet otrā daba. Tikai daži var atļauties greznību apmeklēt mākslas galerijas un tur veltīt laiku mākslas darbu apskatei. "Es ceru, ka mani darbi neatstās vienaldzīgus arī garāmgājējus," piebilst māksliniece.

"Es nešaubos, ka šāda mākslinieku un būvnieku savienība nākotnē kļūs par tradīciju. Galu galā latviešiem ir dziļa kultūras izjūta un mūsu radošo personību darbi ir skatāmi daudzās dažādās vietās," saka "Colliers International" Latvijas nodaļas vadītājs Ēriks Bergmans.

Jautāts par pievienoto vērtību, ko sabiedrībai dod negaidītās vietās izstādīti mākslas darbi, eksperts norāda, ka māksla pozitīvi ietekmē darba vidi. "Visiem nekustamo īpašumu projektiem ir jābūt vērstiem uz cilvēku. Gan iekšpusē, gan ārpusē. Ja būvmāksla visaugstākās kvalitātes celtnēs harmonē ar vizuālo mākslu, šī saskaņa veido pozitīvu darba vidi, kur ļaudis cenšas sasniegt vislabākos rezultātus," pārliecināts Ē. Bergmans.

Līdztekus projektam Rīgā "Capitalica Baltic Real Estate Fund I" pārvalda arī darījumu centru "Kauno dokas" Kauņā, tirdzniecības centru "Luize" Klaipēdā un darījumu centru "135" Viļņā.

"Capitalica Asset Management", kura atbild par "Capitalica Baltic Real Estate Fund I", pārvalda komerciālos nekustamos īpašumus Baltijas valstīs. Šī ieguldījumu pārvaldības sabiedrība ir dibināta 2016. gadā. "Capitalica Asset Management" lielāka daļa (80 %) pieder vienai no lielākajām Lietuvas kapitāla uzņēmumu grupām SBA un 20 % pieder A. Baršta uzņēmumam "Fox Holdings".

Tevi varētu interesēt

Latvijas filmas turpina krāt skatītāju apmeklējuma rekordskaitļus - pašmāju filmu «Jelgava «94»,...

Britu grafiti mākslinieka Benksija glezna, kurā attēlotas šimpanzes debatējam Lielbritānijas parlamentā,...

Latviešu arhitekts Austris Mailītis projekta «Koku Opera.Vējgāzes» laikā, izmantojot tikai koku,...

Latvijas simtgades ietvaros radītu vides instalāciju UGUNS, kas uzstādīta pie Latgales pilsētas...

Investējot 60 miljonus eiro, lietuviešu ieguldījumu pārvaldības sabiedrība Capitalica Asset Management...

Nepalaid garām

Dzelzceļa līnijas "Rail Baltica" projekta īstenotāji atklājuši pirmās nākotnes infrastruktūras...

Nākamajā gadā uzņēmējiem gaidāms ne viens vien izaicinājums, taču tajā pašā laikā...

Par čeku loterijas devumu ēnu ekonomikas apkarošanā un nodokļu ieņēmumu palielināšanā varēs...

Ekonomikas izaugsmes bremzēšanās ir vērojama, taču vismaz tuvāko gadu laikā tik dziļa...

Latvijas tehnoloģiju uzņēmumi saredz iespēju darbiniekiem strādāt attālināti, taču ļaut strādāt...

Novembra sākumā Rīgā, Ģertrūdes ielā atklāts salons BG Suits, kas piedāvā gan...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

No šīs sadaļas

Dedzināto dēļu fasādes ir koksnes apstrādes veids, kas ļauj nodrošināt materiāla ilgmūžību....

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) pabeidzis robežšķērsošanas vietas "Silene" pārbūvi un...

10 kontrolpāļiem izturot nestspēju ar statisko slodzi, tuvāko četru mēnešu laikā turpināsies...

Būvdarbos uz Vidzemes šosejas (A2) abām brauktuvēm posmā no Garkalnes līdz Sēnītei...

Nosvinēti Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta BIOR biroja ēkas,...

Tallinā tiks veidots Baltijā lielākais un modernākais kinoražošanas centrs, kur jau 2022.gadā...

Šī gada deviņos mēnešos New Hanza Capital AS strādājis ar peļņu pirms...

Par vairāk nekā miljonu eiro Daugavpils Stropu ezerā izveidota promenāde, kas trīs...

Ekonomikas ministrijai un tās padotības iestādēm nevajadzētu pārcelties uz ēku Elizabetes ielā...

Pabeigti pārbūves darbi autoceļa Bauska–Aizkraukle (P87) posmā no Tambovičiem līdz Jaunjelgavai...