Būvniecības produkcijas apjomi šā gada sākumā strauji auguši 

2018. gada 1. ceturksnī, salīdzinot ar 2017. gada 1. ceturksni, būvniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 35,7 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) jaunākie dati.

Dienas Bizness, 14.5.2018

Foto: Evija Trifanova/LETA

Būvniecības apjoma kāpums bija ēku būvniecībā – par 44,2 %, inženierbūvniecībā – par 43,6 % un specializētajos būvdarbos – par 16,3 %.

Produkcijas apjoma pieaugums, salīdzinot ar pagājušā gada atbilstošo ceturksni, bija visās inženierbūvniecības nozarēs: ceļu un dzelzceļu būvniecībā – par 55,5 %, pilsētsaimniecības infrastruktūras objektu būvniecībā – par 60,5 %, kā arī pārējā inženierbūvniecībā – par 7,9 %. Ievērojams apjoma pieaugums (61,3 %) bija specializēto būvdarbu jomā, kas saistīti tieši ar būvdarbu pabeigšanu (apmetēju darbi, grīdas un sienu apdare, krāsotāju un stiklinieku darbi u.c.). Kāpums bija arī elektroinstalācijasierīkošanā, cauruļvadu uzstādīšanā un citās līdzīgās darbībās – par 8,7 %.

2018. gada 1. ceturksnī, salīdzinot ar 2017. gada 4. ceturksni, būvniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās palielinājās par 15,2 %, tai skaitā ēku būvniecībā – par 18,1 % un specializētajos būvdarbos – par 4,1 %, bet samazinājums bija inženierbūvniecībā – par 0,3 %.

Jau pirms Saeimas vēlēšanām Jaunā Konservatīvā partija solīja, ka visas trīs Latvijas lielās ostas ir jāpaliek zem valsts jumta, tādēļ ASV sankcijas pret Aivaru Lembergu un vairākām juridiskajām personām ir uzlūkojamas kā politisko solījumu pildīšana un vienlaikus politiskās varas pārvēršana ekonomiskajā.