Būvvalde pieprasījusi tehniskās apsekošanas slēdzienu par bijušo rūpnīcu Aurora 

Rīgas pilsētas būvvalde pieprasījusi bijušās rūpnīcas Aurora īpašniekam līdz 21.aprīlim iesniegt ēkas tehniskās apsekošanas slēdzienu, arhitektoniski māksliniecisko inventarizāciju, kā arī Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas (VKPAI) atzinumu, aģentūrai LETA pastāstīja būvvaldes pārstāve Ilze Žūka.

LETA, 04.4.2017

Būvvalde ir apturējusi būvvatļauju un uzņēmuma pieprasījusi papildu informāciju. Uzņēmumam jāiesniedz ēkas tehniskās apsekošanas slēdziens, kas nav obligāta prasība, ja ēkai ir tikai demontēšanas projekts. Tāpat jāiesniedz arhitektoniski mākslinieciskā inventarizācija, lai vērtētu, kuras ēkas daļas ir vai nav saglabājamas, kā arī VKPAI atzinums par apbūves Cieceres ielā 4 nojaukšanas pieļaujamību.

VKPAI būvvaldei ir pauduši, ka ēkas ir kultūrvēsturiski vērtīgas eklektisma stila būves, kas pārstāv Pārdaugavas industriālā mantojuma arhitektūru. VKPAI iesaka izskatīt iespēju saglabāt minēto ēku būvapjomus vai to atlikušās daļas, veicot ēku konservāciju ar mērķi integrēt vēsturisko apjomu jaunajā apbūvē.

Jau ziņots, ka 31.martā būvvalde apturēja kādreizējās fabrikas Aurora korpusa nojaukšanu Cieceres ielā. Būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs aģentūrai LETA pastāstīja, ka bija sākti ēkas nojaukšanas darbi, bet tad secināts, ka pasūtītājs būvvaldi ir maldinājis, jo nebija pievienots atzinums no VKPAI par to, ka tā ir kultūrvēsturiski vērtīga ēka.

Jau pirms Saeimas vēlēšanām Jaunā Konservatīvā partija solīja, ka visas trīs Latvijas lielās ostas ir jāpaliek zem valsts jumta, tādēļ ASV sankcijas pret Aivaru Lembergu un vairākām juridiskajām personām ir uzlūkojamas kā politisko solījumu pildīšana un vienlaikus politiskās varas pārvēršana ekonomiskajā.

Savukārt VKPAI vadītāja vietniece Katrīna Kukaine aģentūrai LETA sacīja, ka savulaik ēkas īpašnieks - SEB bankas nekustamo īpašumu uzņēmums SIA Latectus - lūdzis VKPAI sniegt atzinumu, vai fabrikas ēkai ir kāda kultūrvēsturiska vērtība.

Nekāds statuss ēkai nav piešķirts, taču savā atzinumā sniedzām viedokli, ka fabrikas korpuss gar Cieceres ielu ir vērtīgs un aicinājām īpašnieku izvērtēt iespējas to saglabāt vai integrēt plānotajā apbūvē. Gala lēmums par to, vai atļaut ēku nojaukšanu, ir jāpieņem pašvaldībai, skaidroja Kukaine.

Latectus valdes priekšsēdētājs Ģirts Grīnbergs aģentūrai LETA sacīja, ka bijušās fabrikas Aurora ēku nojaukšana tika sākta saskaņā ar apstiprināto būvprojektu.

Kā pērn augustā vēstīja Latvijas Avīze, vēsturiskās zeķu fabrikas Aurora korpuss Cieceres ielā pieder SIA Latectus un to bija plānots nojaukt.

Īpašumu iegādājāmies izsolē 2011.gadā. Ēka jau toreiz bija tādā pašā stāvoklī kā šobrīd, jo nebija gadu desmitiem atbilstoši uzturēta. Tai bija izstrādāts un apstiprināts rekonstrukcijas projekts par dzīvokļu māju un tā bija kultūras pieminekļu sarakstā. Rīgas pašvaldība mums pieprasīja sakārtot īpašumu. Mēs sertificētam būvinženierim pasūtījām veikt objekta stāvokļa novērtējumu. Secinājums pēc novērtējuma ir tāds, ka objekta nesošās konstrukcijas ir bojātas tiktāl, ka būves saglabāšana ir faktiski neiespējama, tādēļ mēs pieņēmām lēmumu šīs būves nojaukt, toreiz skaidroja SIA Latectus vadītājs Ģirts Grīnbergs.

 

No šīs sadaļas

AS PATA Saldus izsludinājusi konkursu kokmateriālu žāvēšanas iekārtas ar rekuperāciju...

Bojāgājušo skaits pirmdien Sanktpēterburgas metro notikušajā sprādzienā pieaudzis...

SIA Rīgas krēslu fabrika pagājušajā gadā strādāja ar apgrozījumu 1,201 miljona eiro...

Ministru kabinets šā gada 4. aprīļa sēdē atbalstīja Ekonomikas ministrijas ierosinājumu...

SIA Rīgas ūdens pabeidzis kanalizācijas vada atjaunošanu Prūšu ielā, izmantojot jaunu...

AS Baltic RE Group panākusi vienošanos ar SIA TER Properties par sabiedrības...

Šā gada martā Igaunijas kuģniecības uzņēmums Tallink Grupp pārvadājis 724 tūkstošus...

Jūrmalas pilsētas pašvaldība aicina uzņēmējus pieteikties uz jūras pludmales nogabalu...

Latvijas lidsabiedrība airBaltic noslēgusi sadarbības līgumu ar Zviedrijas reģionālo lidsabiedrību...

SIA Rīgas satiksme arī trešo reizi neizdodas konkurss par mikroautobusu pārvadājumiem galvaspilsētā,...