Capitalia Baltijas valstu uzņēmumiem pērn aizdevis 20 miljonus eiro 

Alternatīvā finansējuma uzņēmums "Capitalia" pērn izsniedzis finansējumu 342 uzņēmumiem Baltijas valstīs nepilnu 20 miljonu eiro apmērā.

Zane Atlāce - Bistere, 13.2.2020

Juris Grišins, "Capitalia" vadītājs.

Foto: Zane Bitere/LETA

Tas ir par 34% vairāk nekā 2018.gadā un ir kopumā līdz šim lielākais izsniegtais aizdevumu apjoms "Capitalia" darbības laikā.

Vairāk nekā puse (60%) finansēto uzņēmumu atrodas Latvijā, 30% - Lietuvā, bet 10% - Igaunijā. Vidējā izsniegtā aizdevuma summa uzņēmumiem pērn bija 50 tūkstoši eiro ar aizdevuma termiņu uz vienu gadu.

"Pēdējā gada laikā starp Baltijas valstu uzņēmumiem esam novērojuši ļoti aktīvu interesi par alternatīvo finansējumu. Šāda interese ir izskaidrojama ar augošu pasivitāti no banku puses, lai gan ekonomiskā situācija valstīs turpina stabili uzlaboties. Uzņēmumi arvien vairāk pieņem un mācās izmantot alternatīvos aizdevumus un riska kapitālu savās biznesa aktivitātēs, ko redzam arī mūsu pērnā gada darbības rezultātos. Jāatzīmē, ka pērn turpinājām veikt virkni mājas darbu, lai kļūtu par uzticamu finanšu partneri uzņēmumiem. Pērn kā pirmie reģionā saņēmām sertifikātu par atbilstību Eiropas ētikas kodeksa mikrokredītu nodrošināšanai prasībām, kā arī noslēdzām līgumu ar Eiropas Investīciju fondu (EIF) par 10 miljonu eiro finansējuma piešķiršanu turpmāko piecu gadu laikā mazajiem uzņēmumiem Baltijas valstīs," atzīmē Juris Grišins, "Capitalia" vadītājs.

Lielākoties uzņēmumi pērn izmantoja "Capitalia" finansējumu kā papildinājumu bankas aizdevumam. Izplatītākie aizņēmuma mērķi bija liela pasūtījuma veikšana, jauna ražošanas aprīkojuma iegāde un naudas plūsmas stabilizēšana. Lielākais noslēgtais darījums pērn bija 580 tūkstošu eiro apmērā, kas tika izsniegts apgrozāmajiem līdzekļiem, lai kāpinātu ražošanas apjomus un izpildītu klientu pasūtījumus. To saņēma Igaunijas uzņēmumam "Eskaro", kas ir reģionāls krāsu un laku ražošanas līderis.

Tāpat pēdējā gada laikā "Capitalia" piešķīruši finansējumu tādiem uzņēmumiem kā "Pure Chocolate" (saldumu ražotājs), "Peruza" (industriālā aprīkojuma ražotājs), PTC (iepakojumu vairumtirgotājs) un "Aerodium" (vēja tuneļu ražotājs).

Sekmīgs pērnais gads iezīmējies arī riska kapitāla investīciju jomā, kur papildus iepriekš veiktajam ieguldījumam pensiju fondu pārvaldniekā "Indexo", šogad "Capitalia" piešķīrusi riska kapitālu vizualizācijas pakalpojumu sniedzējam "Giraffe360".

Savukārt kopā ar vadošo Lietuvas riska kapitāla fondu "Practica Capitalia", "Capitalia" nodrošināja paplašināšanās kapitālu strauji augošam Latvijas izglītības tehnoloģiju uzņēmumam "Edurio".

Pateicoties "Capitalia" pērn noslēgtajam līgumam ar Eiropas Investīciju fondu (EIF), šīs programmas ietvaros ir izdevies piešķirt aizdevumu ar atvieglotiem nosacījumiem jau 70 uzņēmumiem par kopējo summu 943 tūkstoši eiro. Kopumā šīs programmas ietvaros līdz 2024.gadam mazajiem uzņēmumiem ir iespēja saņemt finansējumu ar daudz pieejamākām procentu likmēm un bez nodrošinājuma prasībām līdz pat 25 tūkstošu eiro apmērā.

"Šogad paredzam, ka "Capitalia" izsniegtais finansējuma apmērs varētu pārsniegt 30 miljonus eiro, jo uzņēmēju interese pēc investīcijām pieaug. Arvien vairāk uzņēmumu novērtē alternatīvā finansējuma priekšrocības, kas ļauj paātrināt izaugsmi, konkurēt ar lielākiem projektiem, kā arī uzlabot vai modernizēt uzņēmuma iekārtas. Tāpat pērnais gads iezīmēja tendenci, ka uzņēmumi pie mums aizņemas arvien lielākas summas, kā arī aizņēmēju vidū palielinās vidējo un lielo uzņēmumu īpatsvars. Tāpēc šogad esam palielinājuši maksimālo aizdevuma summu līdz diviem miljoniem eiro. Mums ir ambiciozi plāni dubultot kredītportfeli, kā arī kopā ar riska kapitāla fondiem veikt riska kapitāla ieguldījumus vismaz divos uzņēmumos," par nākotnes plāniem stāsta J.Grišins.

"Capitalia" ir alternatīvā finansējuma sniedzējs mazajiem un vidējiem uzņēmumiem Baltijas valstīs. "Capitalia" ir finansējusi apgrozāmos līdzekļus un kapitāla investīcijas vairāk nekā 5000 kompānijām, ieguldot vairāk nekā 50 miljonus eiro to attīstībā.

Tevi varētu interesēt

Alternatīvā finansējuma uzņēmums Capitalia šogad izsniedzis aizdevumu jau 162 uzņēmumiem Baltijas...

Platformu popularitāte aug, taču nepieciešama regulācija Eiropas Savienības līmenī...

Capitalia un Eiropas Investīciju fonds (EIF) parakstījuši līgumu par garantiju instrumentu, kas...

Pērn alternatīvā finansējuma uzņēmums Capitalia izsniedzis finansējumu 878 uzņēmumus Baltijas...

Jaunuzņēmums Giraffe360, kas radījis tehnoloģiju, lai jebkurš lietotājs ar vienu pogas pieskārienu spētu...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

2019. gadā izsniegto aizdevumu kopējā summa lauksaimniekiem bija 1 073 500 eiro,...

Viens no lielākajiem nebanku aizdevējiem Latvijā SIA "ExpressCredit", kas pazīstams ar tā...

No šī gada Latvijā darbību neturpina septiņi nebanku kreditēšanas nozares uzņēmumi un...

Finanšu salīdzināšanas platformas "Altero" partneru skaits Latvijā gada laikā ir pieaudzis vairāk...

Decembra sākumā Kosovas Centrālā banka paziņojusi par licences atsaukšanu aizdevumu sniedzējiem...

SIA “ExpressCredit” reģistrējis komercķīlu atbilstoši jaunajai finansējuma nodrošinājuma...

Latvijas nebanku kredītdevējs SIA "Latvijas hipotēka" pārtraucis sniegt reversās nomas pakalpojumus,...

Veiksmīgākie alternatīvie finanšu nozares spēlētāji un finanšu tehnoloģiju uzņēmumi saņēmuši...

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) pieņēmis lēmumu par negodīgu komercpraksi SIA...

Mogo Finance un tās grupas uzņēmumi, kas specializējušies lietotu automašīnu finansēšanā, veikusi...