Capitalia plāno atklāt savstarpējo aizdevumu platformu

2017. gada 02. maijs plkst. 9:42
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Finanses
Dalies ar šo rakstu

2016. gadā nebanku finansējuma sniedzējs maziem un vidējiem uzņēmumiem Capitalia grupa darbību Igaunijas tirgū, kā arī nozīmīgi palielināja savu kredītu izvērtēšanas un pārvaldīšanas kapacitāti, liecina kompānijas paziņojums Nasdaq Riga.

2016. gada laikā uzņēmuma kopējie ienākumi sasniedza 946 tūkstošus eiro, kas ir par 61% vairāk, salīdzinot ar iepriekšējo gadu.

Capitalia noslēdza pārskata gadu ar nelieliem 11 tūkstošu eiro zaudējumiem. Šāds finanšu rezultāts bija gaidāms un ir rezultāts izmaksām saistībā ar darbības uzsākšanu jaunā tirgū, kā arī pateicoties virknei ieguldījumu (IT investīcijas, darbinieku skaita pieaugums un mārketinga aktivitātes), kas sniegs augļus tuvākajā nākotnē, skaidro uzņēmums. Lai stiprinātu uzņēmuma darbību, tika pieņemts lēmums palielināt Capitalia pašu kapitālu līdz 500 000 eiro, kā arī veikt slēgtu obligāciju laidienu 500 000 eiro apmērā.

Tas ir ļāvis uzņēmumam kāpināt aktīvu apmēru, kas uz gada beigām sasniedza 4 miljonus eiro, palielinoties par 52% salīdzinot ar iepriekšējo pārskata gadu.

2017. gadā kompānijas darbības fokuss būs vērsts uz rentabilitātes kāpināšanu ar mērķi sasniegt 10% neto maržu. Attiecībā uz jaunu produktu izstrādi, 2017. gada pirmajā pusgadā kompānija plāno atklāt savu savstarpējo aizdevumu platformu, ar kuras palīdzību uzņēmumi varēs piesaistīt aizdevumus 100 000 līdz 1 000 000 eiro apmērā. Kompānijas pārstāvji uzskata, ka šajā finansējuma apmēra diapazonā ir nozīmīgs piedāvājuma iztrūkums, ko nespēj nodrošināt ne biznesa eņģeļi, ne bankas vai riska kapitāla fondi.

Capitalia līdz-ieguldīs katrā no projektiem, kas tiks piedāvāti platformā, kā arī nodrošinās turpmāko kredīta uzraudzību investoru vārdā. Citas prioritātes 2017. gadā būs tehnoloģiju platformu attīstīšana, kas ir nozīmīgs stūrakmens augstākas efektivitātes un labākas risku pārvaldes nodrošināšanai.  

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds