Alternatīvās finanses

Capitalia šogad plāno palielināt kredītportfeli vismaz par 50%

Dienas Bizness, 02.05.2018

Foto: Zane Bitere/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

2017. gads Capitalia grupai bija operatīvās struktūras uzlabošanas gads, pērnā gada pārskatā norāda uzņēmums.

2017. gada laikā koncerna kopējie ienākumi sasniedza 1,189 miljonus eiro, palielinoties par 30%, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Capitalia noslēdza pārskata gadu ar peļņu 25,6 tūkstošu eiro apmērā. Kompānijas rentabilitāte šajā gadā cieta dēļ lielākiem nekā gaidīts uzkrājumiem nedrošiem parādiem, kas lielākoties saistīti ar slikto kredītu zaudējumiem Igaunijas tirgū. Tāpat neoptimālās kopējās organizatoriskās struktūras dēļ kompānijai veidojās salīdzinoši augsta peļņa Lietuvas meitas sabiedrībā, kā rezultātā sabiedrībai veidojās nozīmīgas uzņēmuma ienākuma nodokļa saistības. Lai novērstu šādu situāciju nākotnē, kompānija uzsākušs procesu, lai izveidotu vienotu Societas Europaea sabiedrību.

2017. gada laikā uzņēmums veicis nozīmīgus uzlabojumus operatīvās darbības uzlabošanā, tajā skaitā pilnveidojuši un papildinājuši investīciju pārvaldnieku komandas Latvijā un Igaunijā, sistematizējuši iekšējā audita procedūras, vienkāršojuši un paplašinājuši produktu klāstu un atjaunojuši finansējuma izsniegšanas, kā arī pārvaldes procedūras. Neskatoties uz pieaugošiem ienākumiem, mūsu kopējais aktīvu apmērs nav nozīmīgi mainījies, salīdzinot ar iepriekšējo pārskata gadu.

2017. gada laikā Capitalia finansējusi vairāk nekā 500 uzņēmumus par kopējo summu 10,1 miljoni eiro.Joprojām populārākais produkts ir standarta aizdevums, kas veido aptuveni 88% no kopējā portfeļa. Rēķinu pirkšana (jeb faktorings) joprojām veido salīdzinoši nelielu 12% apmēru no izsniegtā finansējuma.

2018. gadā kompānijas darbības fokuss būs vērsts uz to, lai kāpinātu koncerna rentabilitāti un audzētu portfeļa kopējo apmēru.

«Mūsu mērķis ir palielināt mūsu pārvaldītā kredītportfeļa apmēru vismaz par 50% līdz 2018. gada beigām, sevišķu uzsvaru liekot uz vidēja izmēra uzņēmumu attīstības finansējumu, piedāvājot aizdevumus līdz 500 tūkstošu apmērā. Tāpat mēs turpināsim darbu pie tā, lai vēl ātrāk un automātiskāk spētu apstrādāt mikroaizdevumus uzņēmumiem apmērā līdz 25 tūkstošiem eiro. Uzsākot piedāvāt arī konsultācijas finansējuma piesaistei no riska kapitāla investoriem un biznesa eņģeļiem, Capitalia turpina nostiprināt savu pozīciju kā partneris uzņēmumiem situācijās, kad nepieciešams finansējums ārpus banku sniegtajiem aizdevumiem,» skaidro Capitalia vadītājs Juris Grišins.

Komentāri

Pievienot komentāru