Caur Danske Bank Igaunijā atmazgāti vairāk nekā 7 miljardi eiro

2018. gada 04. jūlijs plkst. 14:58
Autors: Db.lv
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Dānijas bankas Danske Bank Igaunijas filiāle gadiem izmantota nelegāli iegūtu līdzekļu legalizēšanas operācijām vairāk nekā 7 miljardu eiro apmērā, raksta Bloomberg.

Līdz 2015.gadam Danske Bank Igaunijas filiāle piedāvāja bankas pakalpojumus citu valstu rezidentiem, un secināts, ka banka izmantota naudas atmazgāšanas mērķiem.

Daudzi klienti, kas izvēlējās banku, bija no tā saucamajām augsta riska valstīm, piemēram, Krievijas, Moldovas un Azerbaidžānas. Daļa klientu izmantojuši banku, lai atmazgātu līdzekļus vairāk nekā 7 miljardu eiro vērtībā.

Danske Bank iepriekš saņēma pirmos signālus par iespējamiem noziegumiem, taču tikai 2013.gadā sāka pārtraukt sadarbību ar nerezidentiem, tāpat banka sākusi iekšējo izmeklēšanu, raksta Bloomberg.

Pēc ziņojumiem medijos, banka 2017.gada septembrī paplašināja izmeklēšanu, pārbaudot klientu darījumus, savukārt oktobrī Francijas amatpersonas sāka oficiālu izmeklēšanu bankā.

Šā gada aprīlī no amata atkāpās Lars Morhs, kurš bija atbildīgs par starptautisko bankas darbību kopš 2012.gada.

Pēc mēneša Dānijas finanšu uzraugs lika Danske Bank palielināt kapitālu par vismaz 670 miljoniem eiro, lai tā spētu absorbēt nākotnes zaudējumus.

Reaģējot uz skandālu ap banku, Dānijas politiķi šobrīd aicina pieņemt stingrākus likumus un lielākas sankcijas, ņemot vērā, ka tas grauj valsts reputāciju.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds