Ceļojums: Savvaļā kopā ar dzīvniekiem

2018. gada 18. maijs plkst. 10:38
Autors: Linda Zalāne
Sadaļa: Atpūta
Dalies ar šo rakstu

Iesaka Ieva Irbina, mūzikas festivāla Positivus direktore

Ar vīru sen spriedām, ka Namībija un Botsvāna ir vietas, kur ļoti gribētos nokļūt dabas skaistuma dēļ, tur dzīvnieki ir sastopami biežk nekā cilvēki. Abas valstis teritorijas ziņā ir daudz plašākas nekā Latvija, taču iedzīvotāju skaits ir tikai nedaudz lielāks. Namībija ir valsts, kurā ir mazākais iedzīvotāju skaits uz vienu kvadrātkilometru pasaulē. Abu valstu iepazīšanai veltījām mēnesi.

Namībijā un Botsvānā bijām pagājušā gada decembrī, kad vēl nebija sākusies aktīvā tūrisma sezona. Mēs piedzīvojām dažus negaisus, turklāt tas nebija parasts, bet gan masīvs lietus, kad negribas būt ārā. Janvārī un februārī tur ir lietus sezona, tad šīs zemes neiesaka apceļot, jo tajā laikā vietējie ceļi ir grūti izbraucami. Katrā valstī ir viena divas lielās šosejas ar asfaltu, bet pārējie ceļi ir ar grants vai smilts segumu. Ja sāk līt, pa lielāko daļu šo ceļu pārvietošanās bez 4x4 automašīnas ir gandrīz vai pilnībā neiespējama.

Mums no sākuma šis ieteikums šķita kā joks. Lai varētu pārvietoties savā tempā un atbilstoši savām vēlmēm, iznomātais džips bija aprīkots ar telti uz jumta, kas ļāva palikt tur, kur vēlējāmies, bez vajadzības jau iepriekš rezervēt naktsmājas. Tas ir svarīgi, jo tur nav daudz vietu, kur nakšņot zem jumta. Kaimiņvalstu iedzīvotāji, it īpaši no Dienvidāfrikas, ir iecienījuši doties atpūtas braucienos uz Namībiju un Botsvānu, un viņi naktsmājas rezervē ļoti savlaicīgi.

Decembrī laika apstākļi bija brīnišķīgi, bet labākais laiks šo valstu apskatei ir maijs un jūnijs, kad viss ir sazaļojis.

Vienā braucienā izvēlējāmies apceļot abas valstis, paši veidojot savu maršrutu. Braukt ar džipiem, kas ir aprīkoti ne tikai ar telti uz jumta, bet arī ar gāzes plīti, galdiem, krēsliem, ledusskapi un visu pārējo, ir iecienīts pārvietošanās veids gan Dienvidāfrikā, gan Botsvānā un Namībijā, un tas bija viens no iemesliem, kādēļ šo veidu izmantojām arī mēs. Nakšņošanai izvēlējāmies kempingus, un, tā kā auto jau ir aprīkots ar telti, nebija nepieciešamības īrēt namiņus vai istabas. Visi kempingi ir ļoti labi aprīkoti – ar labierīcībām, dušu un virtuvītēm.

Mēneša laikā nobraucām aptuveni 7000 km no Botsvānas galvaspilsētas Gabarones (Gaborone) līdz pat Keiptaunai, caurbraucot Namībijas galvaspilsētu Vindhuku (Windhoek).

Visu ceļojuma aprakstu Savvaļā kopā ar dzīvniekiem lasiet piektdienas, 18.maija laikrakstā Dienas Bizness!

Dalies ar šo rakstu