Ceļu būves kompānijas Roadeks apgrozījums pērn samazinās par 35,3%; zaudējumi - 173 tūkstoši latu 

Ceļu būves kompānija Roadeks pērn strādāja ar 5,217 miljonu latu apgrozījumu, kas ir par 35,3% mazāk nekā 2009.gadā, un 173 tūkstošu latu zaudējumiem pretēji peļņai iepriekš, liecina Lursoft datubāzē publicētais finanšu gada pārskats.

BNS, 25.4.2011

Saskaņā ar uzņēmuma vadības ziņojumu 2010.gada zaudējumus plānots segt ar nākamo gadu peļņu.

Roadeks vadība klāsta, ka kompānija pērn piedalījusies vairākos desmitos konkursu, tostarp arī Vācijā, radot priekšstatu par tendencēm, sadarbojoties ar šīs valsts pasūtītājiem. Neskatoties uz Latvijas ekonomisko situāciju 2010.gadā, Roadeks turpināja savu darbību stabili, un, neskatoties uz apgrozījuma kritumu, saglabāja esošo kvalificēto darbaspēku.

«Pagājušo gadu varētu dēvēt par stabilizācijas gadu. Ne visi būvniecības objekti 2010.gadā ir nesuši gaidīto peļņu, tomēr vairāki no tiem bijuši ļoti nozīmīgi nenovērtējamās pieredzes dēļ,» paskaidro kompānijas vadība.

Kā pērnā gada Roadeks nozīmīgākie projekti ziņojumā minēti valsts 1.škiras autoceļa sakārtošana Rankā, ceļu seguma uzturēšana pie Rīgas pašvaldības izglītības iestādēm, Valdeķu ielas būvdarbi, kā arī labiekārtošanas darbi Ulbrokas ielā Rīgā un citi.

Šogad ceļu būvnieka vadība plāno izaugsmi un pauž cerību, ka Roadeks sasniegs lielāko apgrozījumu tā pastāvēšanas laikā. Lai to paveiktu, paredzēts optimizēt potenciālās izmaksas un reorganizēt iekšējo struktūru, kā arī plānots ieviest inženiertīklu izbūves virzienu. Uzņēmums turpinās pildīt jau noslēgtos līgumus un piedalīsies dažādos konkursos, tādējādi piesaistot jaunus pasūtījumus un attīstot savu darbību, klāstīts Roadeks vadības ziņojumā.

Lursoft informācija liecina, ka 2009.gadā Roadeks strādāja ar 8,061 miljona latu apgrozījumu un 210 tūkstošu latu peļņu.

Roadeks dibināts 1997.gadā, un tā pamatkapitāls ir 849,6 tūkstoši latu. Uzņēmums pieder Latvijas lielākās būvfirmas Skonto būve lielākajam īpašniekam Guntim Rāvim pastarpināti piederošai kompānijai Brīvais kalns (50%), Uldim Klaperim (31,63%) un Jānim Ansviesulim (18,38%).