Citas ziņas

Ceļu satiksmes drošības padomes izskata priekšlikumus ceļu drošības situācijas uzlabošanai

Dienas Bizness, 26.01.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ceļu satiksmes drošības padomes (CSDP) sēdē vienojās par priekšlikumiem ceļu satiksmes drošības situācijas uzlabošanā, kā arī priekšlikumiem ceļu uzturēšanas nodrošināšanā ziemas periodā, informē Satiksmes ministrijas (SM) Komunikācijas nodaļas vadītājs Aivis Freidenfelds.

Satiksmes ministrs Anrijs Matīss norādīja, ka daudzu apstākļu kopums,t.sk. autovadītāju braukšanas prasme, automašīnu tehniskais stāvoklis, mazaizsargāto ceļu satiksmes dalībnieku attieksme pret ceļu satiksmes noteikumu ievērošanu, ceļu uzturēšanas apstākļi, diemžēl janvārī ir sekmējis ceļu satiksmes negadījumu (CSNg) un bojā gājušo skaita pieaugumu, salīdzinot ar šo pašu periodu iepriekšējos gados.

Valsts policijas sniedza pārskatu par 2014.gadā CSNg, kuros bojā gājuši cilvēki, no tiem 70% uzbraukumu gājējiem notika diennakts tumšajā laikā. Šā gada janvāra mēnesī notikušo CSNg veicinošie faktori bija dažādi, kā: nepastāvīgie laika apstākļi, nepareizi izvēlēts ātrums, ceļu uzturētāju nesavlaicīga reaģēšana uz mainīgajiem ceļa apstākļiem, atstarojošo elementu neesamība gājēju apģērbā, brauktuves šķērsošana tam neparedzētā vietā, kā arī satiksmes dalībnieku nihilistiskā attieksme pret normatīvo aktu prasību ievērošanu.

Sēdē tika izskatīti virkne priekšlikumu, kuri saistīti gan ar izmaiņām ceļus satiksmes normatīvajos aktos, autovadītāju apmācības procesa uzlabošanā īpaši kritiskos laika apstākļos, automašīnu tehniskā stāvokļa pārbaužu organizēšanā, ceļu tīkla uzturēšanā.

Arī turpmāk Latvijas Autoceļu uzturētājs veiks autoceļu brauktuves preventīvo apstrādi ar pretapledojuma materiālu, ja gaisa temperatūra ir +4 līdz -6 grādi satiksmes plūsmas maksimuma stundās līdz plkst. 6.00 no rīta un līdz plkst. 18.00 vakarā.

Iekšlietu ministrija kopīgi ar Satiksmes ministriju sniegs papildus priekšlikumus likumprojekta Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā 3.lasījumam attiecībā uz naudas sodu palielināšanu par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu, kā arī attiecībā uz gājēju atbildības palielināšanu par pārkāpumiem ceļu satiksmē.

Ministrijā informē, ka VAS Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) uzdots pilnveidot transportlīdzekļu valsts tehniskās apskates procedūru, veicot pastiprinātu transportlīdzekļu vadāmības kontroli un riepu stāvokļa pārbaudi, kā arī kopīgi ar Valsts policiju veikt transportlīdzekļu tehniskā stāvokļa kontroli uz ceļiem, īpašu uzmanību pievēršot transportlīdzekļu riepu stāvoklim.

Tāpat nolemts, ka CSDD pilnveidos normatīvos aktus transportlīdzekļu vadītāju kvalifikācijas un apmācības jomā, papildinot apmācības procesu ar vadīšanas iemaņu pārbaudi slidena ceļa apstākļos un naktī, bīstamu situāciju analīzi.

SM piebilst - lai sasniegtu mērķi ar augstu precizitāti prognozēt ceļa apledojumu valsts galveno un svarīgāko reģionālo autoceļu tīklā, nepieciešami būtiski palielināt meteoroloģisko staciju skaitu. Tas ļautu sistemātiski veikt ceļu preventīvu apstrādi, operatīvāk reaģēt jau konstatētā ceļu apledojuma gadījumos, kā arī sniegtu kvalitatīvāku brīdinājuma informāciju braucējiem. Šobrīd jau darbojas 59 laika apstākļu stacijas, tašu plānot tuvāko 2-3 gadu laikā šo skaitu palielināt līdz 120.

Komentāri

Pievienot komentāru