Nekustamais īpašums

Centra dzīvokļu pircēji grib «lēti un labi»

, 01.10.2009

(Foto: Elīna Kursīte, DB)

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Pieprasītākie mājokļi Rīgas centrā ir par 800 – 1000 eiro/m2, ziņo NIRA fonds.

Pieprasītākie ir nelielas platības mājokļi, kam būtu pēc iespējas lielāks istabu skaits. Šādas prasības tiek izvirzītas tāpēc, ka apkure centrā ir dārgāka, un mājokļa apsaimniekošanas maksa augstāka, tāpat augstāka ir arī tā kadastrālā vērtība, no kuras tiek aprēķināts ikgadējais nodoklis. Centrā ir maz šādu variantu. Pircēji tāpat arī vēlas iegādāties mājokli mājās ar izremontētu fasādi, izsmalcinātāku kāpņu telpu un nomainītām komunikācijām. Par 800 – 1000 eiro/m2, ko būtu gatavi maksāt potenciālie pircēji, nav iespējams atrast objektu, kam būtu uzskaitītās priekšrocības.

Prestižākajās vietās centrā — Vecrīgā un vēstniecību rajonā – dzīvokļu cenas septembrī bija aptuveni 1800 eiro/m2. Centra nomalēs — 1100 – 1200 eiro/m2. Šāda piedāvājuma cena tika norādīta īpašumiem, kuri atbilst visiem kvalitātes kritērijiem, kādi varētu ieinteresēt potenciālos pircējus.

Nereti pārdevēji nav gatavi realizēt objektus par pašreizējām cenām, un, ja vien viņu finansiālais stāvoklis to atļauj, viņi savus objektus izņem no piedāvājuma.

Savukārt ekskluzīvi mājokļi ir ļoti šaurs tirgus segments ierobežotam pircēju lokam un aptver ne vairāk kā 10 dzīvojamo māju projektus. Latvijas uzņēmēju vairākumam, kuri ir spējīgi samaksāt lielu naudu par šādiem objektiem, jau ir viņu cienīgs mājoklis. Atliek vienīgi cerēt uz ārvalstniekiem, norāda kompānija.

Augstākā cenas latiņa šajā segmentā ir 3500 – 4000 eiro/m2, taču ieraksti Zemesgrāmatā liecina, ka pirkumi šajā segmentā veikti par 2000 – 2500 eiro/m2. Turklāt šādus pirkumus, kuri izdarīti pēdējo mēnešu laikā, varētu saskaitīt uz vienas rokas pirkstiem.