Černobiļas radiācijas zona kļuvusi par populāru tūristu galamērķi 

Černobiļa, kur 1986.gadā notika nāvējošā avārija, tagad, neraugoties uz faktu, ka radiācijas līmenis ir 35 reizes augstāks nekā normālais, kļuvusi par vietu, kuru katru gadu apmeklē tūkstošiem tūristu, ziņo AFP.

Lelde Petrāne, 23.9.2010
1/4

AFP/SCANPIX

«Kopš tas notika es vienmēr esmu gribējis redzēt šo vietu. Tā ir ļoti svarīga mūsu nesenās vēstures daļa,» stāstījis tūrists Kārlis Bekmens.

«Es nedomāju, ka tas ir savādi. Šī vieta neatšķiras no Kolizeja, kur cilvēki mira.. vai no Aušvices. Tā ir vēsture,» viņš turpinājis.

Gandrīz 25 gadus pēc tam, kad Černobiļā eksplodēja reaktors, radiācijas zona piesaista ziņkārīgus apmeklētājus no visas pasaules, sākot no kodolenerģijas speciālistiem līdz parastiem tūristiem, kas vēlas maksāt pat 160 dolārus dienā, lai apmeklētu šo vietu.

ASV žurnāla Forbes raksturota kā viena no pasaulē unikālākajām vietām, ko apmeklēt, Černobiļa pagājušajā gadā uzņēmusi aptuveni 7500 apmeklētājus, liecina oficiālie dati.

Pirms vietas apmeklēšanas katram tūristam esot jāparaksta veidlapa, kurā viņš vai viņa apņemas ievērot noteikumus, ieskaitot neēst, nesmēķēt, neko neaiztikt un nesēdēt uz zemes un pat nenolikt zemē personīgās mantas.

Kā novērojis raksta autors, tūristi no vienas grupas veidlapu parakstījuši nervozi smejoties. Jauna psiholoģe no Beļģijas Davīnija Šotetena (Davinia Schoutteten) atzinusi, ka viņai ir nedaudz bail no radiācijas un viņa pēc apmeklējuma plāno izmest miskastē kurpes.